Boncuklu Havlu Dantelleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Bugünde yayınlamak için boncuklu havlu danteli örnekleri seçtim. Örnekler yine birkaç sene önce gittiğim 2 bereketli kermesten. Şimdi birkaç şekilde gruplandırdım; simli, püsküllü vs diye. 3′er 4′er ekleyip bitirmeliyim.

İlk örnek oldukça kolay bir örnek. Aralarda dantel ipliğinin rengine uyumlu boncuklar konulmuş. Gide gele yapılan kolay bir örnek. Hatta boncuklu dantel örme merakında olan küçük hanımlara bu örnekten yaptırılabilir. Hatta ben hatırlıyorum 11-12 yaşlarımdayken en büyük hobim, altınbaşak’ın 50 numara dantel ipleriyle rengarenk, model model havlu kenarları örmekti. Sonradan hepsini hediye ettim. Fotoğraflara tıklayarak rahatça örneği çıkaracak kadar büyütebilirsiniz. Fotoğrafı özellikle yeterince net yüklüyorum herkesin rahatça çıkarıp örnek alabilmesi için.
boncuklu havlu kenarı

İkinci örneğimizin üst kısmının sitede benzer bir örneği var. Hatırlarsanız pirpirim uç danteli olarak Hacer’e çarşaf takımı örmüştüm. Alışılınca çok kolay ilerleyen bir örnek. Dantelin alt kısmını da daha önceden çarşaf danteli olarak görmüştüm. İki dantel ve incilerlerle ortaya bu enfes güzellik çıkmış. Havlunun üst kısmını da kesmedim görebilmeniz için. Üst kısımda kurdelen çiçekler ve simli fiyonklarla süslenmiş.
incili havlu kenarı boncuklu havlu kenarı

Son örneğimiz ise uç kısımdaki örnek oldukça sık rastlanan bir file dantel. Birde üst kısmına çiçek motifi ve yapraklar eklenerek daha ağır olmuş. Yine danteldeki boncuklar, kenarlarına işlenmiş pullar ve havlunun da taşlı olması gözümüzden kaçmıyor. Oldukça kokoş bir havlu :)
boncuklu havlu kenarı boncuklu havlu kenarı boncuklu havlu kenarı

Tagged with 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>