Dantel Anglez Kordonunun Yapımı ve Örnekler ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Dantel anglez “Romanya danteli” anlamında kullanılır. İlk olarak orta Avrupa’da yapılmaya başlayan dantel anglez iğne nakışı ve dantelin kombine edildiği bir elişi türüdür.

Daha önceleri fotoğraflarla dantel anglez kordonunun nasıl yapıldığını anlatmaya çalışmıştım. Fakat her zaman dediğim gibi elişleri görülerek daha kolay öğreniliyor. Bu yüzden dantel anglez kordonunun yapımını çok daha kolayca anlayabileceğiniz bir video buldum. Ayrıca dantel anglez kordonunun kağıda tutturulup, işlenmesi de peşisıra gelen birsürü videoda izleyip, öğrenebilirsiniz. Önce öğrenmek için kalın tığ ve iple denerseniz anlamanız daha kolay olur. Tabi izleyebilmeniz için bilgisayarınızda youtube ayarını yapmalısınız..

Dantel anglez kordonunu sırf dantel anglezde değil aynı zamanda şık, dekoratif ve sağlam olmasını istediğiniz herhangi biryerde kullanabilirsiniz. Örneğin çanta saplarında çok şık duruyor. Sitedeki diğer örnekler için; dantel anglez örnekleri.

Üstteki video serisini izleyemiyorsanız alttaki fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Altta dantel anglez bir bardak altlığın şema ve yapım aşamalarını inceleyebilirsiniz. Resimlerin üzerine tıklıyarak büyütebilir ve sahiplerinin diğer örneklerine de ulaşabilirsiniz.
dantel anglez yapılışıdantel anglez yapılışıdantel anglez yapılışıdantel anglez yapılışıdantel anglez bardak altı

Dantel anglezle yapılmış bir bolero örneği. Resme tıklayarak büyütünüz.
dantel anglez bolero

Dantel anglezle yapılmış bir bebek elbise ve bonesi. Elbisenin yaka kısmı dantel anglez diğer kısımları ise örümcekle yapılmış.
dantel anglez bebek elbisesi dantel anglez bebek bonesi

Dantel anglezle yapılmış bir nergis, lale, kelebek, çiçekler ve yine dantel anglezden enfes bir kolye.
dantel anglez nergisdantel anglez laledantel anglez çiçekler dantel anglez kelebek from Piecework Mag

Dantel anglezle yapılmış değişik ebattaki örtü şeheserleri. Resimlere tıklayarak seyre dalabilirsiniz.
dantel anglez oval örtü dantel anglez oval örtü dantel anglez oval örtü dantel anglez yuvarlak örtü dantel anglez oval örtü dantel anglez oval örtü dantel anglez yatak odası takımı dantel anglez masa örtüsü dantel anglez kalpli örtü

Bu elişleriyle uğraşan flickr üyelerinin diğer örneklerine alttaki linklerden bakabilirsiniz.
greatblouses, Jukauz, daffysailady, tatt3r, sunshine’s creations’, Thread Head, fariada.

Tagged with 

26 thoughts on “Dantel Anglez Kordonunun Yapımı ve Örnekler ~Video

 1. S.A.saadet hanım siteniz harika olmuş Allah razı olsun sayenizde çok zor, herkes yapamaz denen anglezi ( kordon olsa da) öğrendim. Zahmet olmazsa tel kırma ve iğne oyası hakkında da anglez örneği gibi video koyarsanız çok sevinirim saygılar:)

  • as hulya hanım
   yardımcı olabildiysem ne mutlu. tel kırma ve iğne oyası hakkında video ekleyebilmem için önce bunları öğrenmem gerekiyor:)

 2. Mă scuzați că am scris greșit site-ul.
  _http://magazine.okazii.ro/Laura-stlog.

 3. Bună tuturor. Această dantelă este deosebit de frumoasă.Imi plac modelele expuse, dar pentru că și voi le apreciați, eu am găsit un site cu niște modele deosebite pe care vi-l spun și vouă:
  _http://magazine.okazii.ro/Laura_stlog. Vizionare plăcută.

 4. aigul mustafa says:

  merhaba bende dantel anglez yapiyorm ve satmak istiyorum o uzumluden alan varmı istanbula gelebiliyorum adresim mustafa.aigul@yahoo.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>