Tığ Oyası Nasıl Örülür? (How-to Hook Oya)~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Minik minik sabırla örülen oyalar dünyada Türk danteli olarak biliniyor. Oyaların nasıl yapıldığı yabancı arkadaşlar tarafından çok merak ediliyor. Birkaç aydır yabancı arkadaşlara oya videosu çekeceğime dair söz vermiştim. Sonunda sözümde durdum ve amcamın kızı Fatma ile güzel bir video çektik. Görüntü Youtube’un görüntü kalitesinden dolayı biraz bozuk. Fakat tığ işleri ile uğraşanların rahatlıkla anlayabilecekleri nitelikte.

Bizim geleneklerimizi-elişlerimizi yabancı arkadaşlarla paylaşmak çok mutluluk verici. Umarım Türk oya geleneğini ilerki kuşaklarımıza da aktarabiliriz. Oyanın üzerindeki renkli kısım sonradan yapılıyor. Aynı beyaz kısımdaki gibi. En son iplerin ucunu yakarak sağlamlaştırmayı unutmayın.

Buyrun Barış Manço’nun Rüya isimli parçası eşliğinde oya seyrine…

For English:
This is Turkish lace – hook oya. And this is only one of many Turkish oya patterns. Some friends asked me “how to hook oya”, for these reason i took this video. I hope you like it:) And if you don’t understand anywhere, you can drop a comment. Oya’s colored part is crocheting later, and same with other part.

çiçekli tığ oyası

Tagged with 

2 thoughts on “Tığ Oyası Nasıl Örülür? (How-to Hook Oya)~Video

  1. What size crochet hook do you use? And what kind of thread? Your work is so beautiful!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>