Nakış #1: Sap İşi Nasıl İşlenir? ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Sap işi isminden de anlaşılacağı üzere genelde çiçek sapları işlemede kullanılıyor. Tabi başka şeylerde var. Mesela sınırları belli bir nakışı doldurmak ya da yalnızca sınırları işlemek için de kullanılıyor. Ben kurdele nakışı işlemeye başladığım zamanlar öğrenmiştim. Sonuçta kurdele de nakışın bir alt dalı olduğu için aynı teknikler onda da geçerli. Sitede sap işinin nasıl yapıldığı defalarca sorulmuştu. İşte şimdi bu videoyu seyrederek rahatça öğrenebilirsiniz. Bu tip nakış tekniklerini ne kadar anlatırsanız anlatın kimse anlamayacaktır. Ama videoda izlenerek çok kolay anlaşılıyor.

Kurdele nakışında bu tekniği kullanarak gül-çiçek işleyebilirsiniz. Kurdeleyi iğneye geçirip bu tekniği döne döne uygulayınca çok güzel çiçekler çıkıyor ortaya. Ben bu gülden çiçek buketi havluyu işlerken (ortadaki turuncu çiçek) yapmıştım. Gerçekten çok zevkli yapması.

Sap işini araştırırken; başka bir çeşidinin olduğunu da öğrendim. Ona da “Portekiz düğümlü sap işi” deniliyor. Daha önce rastlamadığım bir teknik. Türkiye’de halihazırda yapanlar var mı bilmiyorum ama duruşu çok güzel. Benim gibi bu tekniği bilmeyenler alttaki videoyu seyrederek öğrenebilirler.

One thought on “Nakış #1: Sap İşi Nasıl İşlenir? ~Video

  1. daha güzel şeyler koyarmısınız bunlar çok az

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>