Koltuk Şalı ve Kırlentler

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

kurdele nakışlı kirlent detay kurdele nakışlı kirlent -koltuk şalı

Bu koltuk şalı ve kırlentlerin çiçeklerinde ve yapraklarında kurdele nakışı, demette ise sap işi nakış kullanılmış, ipek kurdele ile işlenmiş. Kısaca özetlemek gerekirse:

 • Sap işi ile yaldızlı ip kullanarak desteyi işleyin.
 • Koyu pembe çiçekler ve yaprakların yapımında kurdele nakışı yaprak tekniğini kullanın.
 • Açık pembe çiçeklerin yapımı için bakınız.
 • Çiçeklerin ortalarına ve kenar suyu olarak kullanılan tekniğin yapılışını henüz siteye eklemedim. Hacer’le biraraya geldiğimiz bir zaman videosunu çekip eklerim. Bu kurdele nakışı örneğini hemen yapmak isteyenler o tekniğin yerine tomurcuk tekniğini de kullanabilirler.
 • Kenar suyunda kenar kısımlarda işlemenin yanına bir yaprak, köşelerde ise iki yaprak atın.
 • kurdele nakışlı koltuk şalı detay

  Bahsettiğim tekniklerin videolarını kurdele nakışı dersleri kategori başlığı altında bulabilirsiniz. Üstteki küçük olan detay fotoğraf kırlentlere, alttaki büyük olan detay nakış ise koltuk şalına ait. Yorumlarda hep “desen neden yok?” diye soruluyor. Desen olarak fotoğrafların çıktısını kullanabilirsiniz. Zaten fotoğrafları oldukça net çekmeye çalıştım. Fotoları büyütmek için üzerine tıklayın, gelen sayfada fotonun üzerindeki  + işaretli büyütece tıklayın. 

  Hacer’le birlikte havluya işlediğimiz kurdele nakışlı ağaçta bitmek üzere. Birtek gövdesi kaldı. Bu arada bu güzel kurdele nakışlı örnekler için komşumuza buradan da çok teşekkürlerimi sunuyorum:) Komşumuzun bundan başka işlediği kurdeleli iki kırlent takımı daha var, seccade var, başka bir komşudan çektiğim dantel, şallar, çantalar, rahibe işleri var, daha neler var neler…

7 thoughts on “Koltuk Şalı ve Kırlentler

 1. ilknur özçelik says:

  bu desenin işleniş şekli renk kompozisyonu çok güzel çok beğendim
  ilk defa sitenize girdim.işlemeleri gördüm
  bu desenin çizimi yokmu varsa yayınlarmısınız
  teşekkürler

 2. çok güzel..elinize sağlık

 3. meral uludağ says:

  harikalar diyarında geziniyorum sanki…bu sanat eserleri için emeği geçenlere çokkkkkkkkkkkk teşekkürler…………

 4. meral uludağ says:

  ev hanımıyım.gösterdiğiniz bu harika işleri kızlarımın çeyizine yapmak istiyorum gerçekten çok güzel çalışmalar yürekten kutlarım .

 5. EDA SUNER says:

  Merhaba blogunuzu bloglar aleminde gördüm ellerinize sağlık herşey çok cici. Bizede bekleriz. Takıdan,teknomodaya,dekorasyon fikirlerinden,el emeği göz nuruna,seyir defterimden yemek ve cicilerine ne ararsanız var.
  Sevgiler
  Eda Suner
  _www.edasuner.com

 6. ellerinize sağlık çok güzel olmuşlar

 7. saadetçim çok güzel görünüyor.Hemen yapmak için heveslendim doğrusu.
  Resimlerini kaydettim :))).Yaparsam resmini gönderirim.SEvgilerimle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>