dantel anglez & balık sırtı

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

bugün anneme gidince genel istek alan dantel anglez tekniğini fotoğrafladık. incik boncuğu‘da kırmayarak balık sırtı tekniği içinde birkaç fotoğraf çektik.

dantel anglez

hatırlarsanız dantel anglez yazlık çantanın sapları yapılırken kullanıldı. dantel anglez tekniği genelde örtü türü şeylerin yapımında kullanılıyor. gene bu şerit örülerek tüllere ve çeşitli kumaşlara monte ediliyor. annem de hacer’e çanta sapının daha sağlam olması için bu tekniği öğretmiş.

dantel anglez

* 1. fotoğraf: 2 zincir çekip üzerine 1 sık iğne yapın.
* 2. fotoğraf: sık iğnenin yapılmış halini görüyorsunuz.
* 3. fotoğraf: danteli ters çevirip, alt sıradaki 2 ilmeğin içinden üstten alta doğru tığın üzerine iplik alıp, tekrar 1 sık iğne yapın. tekrar ters çevirin, tekrar 1 sık iğne….şeklinde devam edin.
* 4. fotoğraf: tamamladığınız dantel anglez bu şekilde olacak.

balık sırtı

çantanın sapı hariç heryerinde ise balık sırtı tekniği kullanıldı. çantayı normal sık iğneyle de yapabilirsiniz. fakat bu şekilde yaparsanız daha düzgün bir duruşu oluyormuş.
baliksirti
1. alt sıradaki arkadaki tek ilmeğin içinden iplik alın.
2. sonra da normal sık iğne yapın.

46 thoughts on “dantel anglez & balık sırtı

 1. dantel anglez ile ilgili bir alman sitesi vermiştiniz. ama o site ismini uzun süredir sitenizde bulamıyorum. onu tekrar yazar ve sitenizde bulundurursanız mutlu olurum. başka sitelerde varsa yazarsanız iyi olur. teşekkürler. lütfen cevap verirmisiniz.

 2. F Sema Barutcu says:

  Bu harika seyleri ilgilenen herkesin bilgisine sundugunuz icin ben de tesekkür ediyorum.
  Nenelerimizin sandigindaki baha bicilmez el islerini cikartip yasatan, güncellestiren bütün hanimefendilere minnettarligimi sunuyorum.

 3. Fotoğraflayp yapılışını gösterdiğiniz teşekkürler.

 4. saadet benim kuzenim için satın aldığım bir yelek var arzu edersen sana resmini gönderebilirim bahsettiğim öyrgü tarzından yapılmış pazardan satın almıştım.

  sevgiler
  özlem

 5. Tunus işinin nasıl yapıldığı ile bu sitede var. Sağ kolonda knit, purl gibi farklı yöntemleri var. Resim dışında video’su da var. Umarım işinize yarar.
  _http://stitchguide.com/stitches/crochet/stitch_pages/cro_tunisian_tss.html

 6. anlglezi farklı yerlerde kullanmak istiyorum mesala ödeniş ipeğinin üzerine pul boncuk karışımı işlemek istiyorum ama desen bulamıyorum biliyorsun dantel anglez deseni biraz daha farklı oluyor çok kes tak olmaması lazım elinde varsa gönderirsen sevinirim asiye

 7. teşekkürler anglez için birkaç denemeden sonra çantayı örmeye başlayabilirim artık eminim becerebilirim
  sevgilerimle,

 8. saadet anglez için teşekkürler. benim senden bir isteğim var tığ ile yapılan tunus işi yelekler filan var bunun yapılışınıda resimleyebilir misin?

  sevgiler
  özlem

 9. özlem söylediğin tip yeleklerden görmedim hiç. eğer görürsem aklımda olsun.

  asiye elimde maalesef dantel anglez örneği yok.

 10. teşekkürler saadetçiğim.anglezi öğrendiğim iyi ldu.not aldım hemen.
  balıksırtını biliyormuşum da adını bilmiyormusum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>