Yenidoğan Sünnet Yarasında Bitkiler

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

İlk oğlumun sünnetini 6 yaş civarında yaptırıp çok zorluk çekince diğer oğullarımı 1 haftalıkken sünnet ettirdim. Yenidoğanda hücre yenilenmesi hızlı olduğu için yara çok çabuk iyileşiyor. Acı algısı da sanırım az olduğu için fazla acı çekmeden geçiyor sünnet yarası. Yenidoğan sünnetini tüm annelere tavsiye ederim.

Son bebeğimi bitkilerle büyüttüğümü söylemiştim. Sünnet olduğu zamanda verilen antibiyotikli merhemi hiç kullanmadım. Çünkü diğer çocuklarımda o merhemi kullanınca sünnet yarasının iyileşmesi çok zor oldu. Şimdi düşünüyorum da antibiyotikli bir merhem derideki tüm florayı öldürüyor, yani dengeyi bozuyor. Oysaki yaranın iyileşebilmesi için belli bir biyolojik dengenin olması gerekiyor. Dengenin bozulması sünnet yarasının iyileşmesini geciktiriyor. O yüzden bu merhemi son bebeğimde kullanmadım.

Musa bebeğin göbeği düşer düşmez sünnet ettirdik. Göbek yarası iyileşti, sünnet yarası açıldı. Sünnet yarası için çörekotu yağını kullandım. Doğru dürüst ağrı sızısı olmadı ve yarası da çok çabuk iyileşti. Sünnet yarasında farklı yara iyileşmesini hızlandıran bitkilerde kullanılabilir.
çörek otu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>