Sarımsak Kokusunu Gideren Bitkiler

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Sarımsak-soğan her derde deva gıdalardan. Ancak kokuları ise çevremizdekileri çok rahatsız edebilecek türden. Birçoğumuz belkide şifası için bolca tüketmek isteyipte kokusundan dolayı tüketmekten vazgeçiyoruz. Sırf sarımsak kürleri yaparak birçok hastalığa karşı korunabilir ve birçok hastalığımızı iyileştirebiliriz. Çiğ olarak tüketmekten çekinenler için yemeklere eklemek idealdir. Çiğ olarak tüketmek isteyenler ağız kokusunu engellemek için alttaki pratik çözümleri deneyebilirler.

  1. Birkaç dal taze maydanoz ya da taze nane çiğneyin. Bu bitkiler, deodorize etme özelliği sayesinde ağızdaki sarımsak kokusunu giderir.
  2. Sarımsak Kokusunu Gideren Bitkiler

  3. Çiğnenecek birkaç tane kakule, anason,rezene yahut dereotu tohumu hem sindirimde hem de sarımsak kokusunu gidermede etkili olacaktır.
  4. Sarımsak yemeden önce ya da sonra içilecek olan yeşil çay, limonata ve sütün sarımsak kokusunu azalttığı tespit edilmiştir.
  5. Sarımsak kokusuna en iyi çözümse sarımsağı hep birlikte yemektir :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>