Işınlanan Tohum-Bakliyat Nasıl Anlaşılır?

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Geçenlerde yediğimiz gıdaların birçoğunun ışınlandığından bahsetmiştim. Okumayanlar için bakınız; ışınlanan baharatları tüketmeyin. Bu yazımda ise marketten alınan gıdanın ışınlanıp-ışınlanmadığını nasıl anlayabileceğimiz konusuna değineceğim.

Öncelikle bu yazıyı yazmaya başıma gelen bir olaydan sonra karar verdim. Buğday çiminin kanser ve bilumum rahatsızlıklarda koruyucu ve tedavi edici etkisi olduğunu öğrenince buğday çimi yapmaya karar verdim. Bunun için markette açık bakliyat reyonundan aldığım buğdayları kullanacaktım. Zaten paketli bakliyatları almayalı seneler oluyor. Buğdayları aldım çimlendirmeye çalıştım. Günler geçtiği halde bizim buğdaylar ne çimlendi ne de bir canlılık belirtisi gösterdi. Tabi hal böyle olunca buğdayların ışınlandığını anladım. Artık marketlerden hiçbirşey almayacağız galiba. En güzeli köyümüzden memleketimizden getirtmek. Böylece hem yerli üretici kazanacak hem de çoluğumuza-çocuğumuza temiz gıda yedirerek biz kazanacağız.

ışınlanan bakliyat nasıl anlaşılır
Siz de tohum ve bakliyat türü gıdalarınızın ışınlanıp-ışınlanmadığını onları çimlendirerek anlayabilirsiniz. Aynı ilkokulda yaptığımız çimlendirme deneyleri gibi. Ancak bu deneyi uygulayacağınız gıdalar sınırlı tabi ki. Mesela baklagillerde; buğday, kuru fasulye, barbunya, nohut, mercimek, bitki tohumlarında; rezene, çörek otu, keten tohumu, susam gibi tohumlarda uygulayabilirsiniz. Ancak bitkinin ya da baharatın kendisinde bu deneyi yapamazsınız ancak tohuma yapabilirsiniz. Bitkinin paketinde ışınlamaya dair bir işaret varsa anlayabilirsiniz yoksa anlaşılmaz.

Hatırlarsanız ışınlama bitkilerin, gıdaların çimlenmemesi, böcek ve bakterilerden arındırılması için yapılıyordu. Yakında bizimde bu son teknoloji yöntemlerle arınacağımız kesin. Canlılığa, doğaya, doğala karşı korkunç bir savaş başlatılmış dünyada. Fıtrata açılmış bir savaş bu. Canlılara dayanılmıyor ve sağdan, soldan, yukarıdan, aşağıdan her taraftan ilaçlanıyoruz. Sonra hastalıklar baş gösteriyor. Kanserler, tümörler… Sonra doktora gidiyoruz, doktor bizi ilaçlıyor. Eskiler “tuzlayalım kokmasın” derlermiş. Artık onun yeni versiyonu “ilaçlayalım da kokmasın!”

6 thoughts on “Işınlanan Tohum-Bakliyat Nasıl Anlaşılır?

  1. Aysun Pala says:

    Sizi yürekten kutluyorum.. Emeğinize yüreğinize sağlık, sayfanızı çok beğendim..

  2. Ben de siz gibi sağlıklı yaşam konularında ilgili ve özenli olmama rağmen 4ay evvel kolon kanseri tesbit edildi ameliyat oldum. Kemoterapi almaktayım. Şükür ki başlangıçta bulunup alındı. metastaz da yok. Ben o kadar dikkat ederken yakalandım.
    Işınlanma konusunu da bilmiyordum. Teşekkür ederim. ğrenmiş oldum.
    Allah hepimize sağlıklı,doğal lezzetli,huzurlu ömür versin. Sevgiler…

  3. Sitenizi yeni keşfettim. Paylaştığınız faydalı ve yararlı bilgiler için çok ama çok teşekkür ederim. Yazılarınızın devam etmesini dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>