Baykuşlu Tığ Örgüleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

“Bebek Baykuş” Örme Modası
Baykuş Örgü Modeli
Bu yazılarımda moda olan baykuşlu şiş örgülerden bahsetmiştim. Şimdi ise baykuşlu tığ örgüleri yapılıyor. Bunlarda bir başka güzel. Hem rengarenk insanın içini açıyor. Bu tığ örgüleri bol motifli. Bu model Etsy’de parayla satılıyor. Ancak bizim hamarat hanımlarımız şıp diye çıkarırlar, ben biliyorum :) İlk örneğimiz bir bebek battaniyesi. Önce baykuşların yuvarlak motifleri renkli iplerle örülmüş. Bu kısım artık yünlerle yapılabilir, eldeki kalmış yünleri değerlendirmek için. Ardından krem rengiyle kenar kısımlar ve birleştirilmeler yapılmış. Baykuş kaş, göz ve burunları sonradan örülmüş.Rengarenk cıvıl cıvıl bir battaniye ortaya çıkmış. Gözler için belki kolay olsun diye keçe düşünülebilir. Yine gözlerin ortasına boncuk konulabilir. Hatta battaniyedeki baykuşların gözleri kapalı olsun ki belki bebekler daha kolay uyurlar :)
Baykuşlu bebek battaniyesi
Yine aynı tığla yapılan baykuş motiflerinden bir çanta. Kız çocukları için bilhassa çok hoş bir fikir. Zaten ikizlerimden biliyorum sevinmek için fırsat arıyorlar :) Baykuşların etrafına geçilen koyu renklerle güzel bir kontrast oluşturmuş.
Baykuşlu çanta
Son baykuşlu tığ işi ise bir atkı modeli. İçlerinden en kolay örüleni bu olmuş. Çünkü ekstradan baykuşların etrafı tekrar örülmüyor. Direk baykuşlar birbirine birleştirilmiş.Farklılık olması için baykuş gözlerinin birini açık birini kapalı da yapabilisiniz.
Baykuşlu atkı

Baykuşlu tığ örgüsü modeli: Marken

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>