EG 61: Ponponlu Bebek Yeleği ve Uzun Sırt Lifi

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Okuyuculardan gelen elişi örneklerine 61. yazımızla devam ediyoruz. 12 yaşında elişi yapmayı çok seven Diğdem gönderdi bu elişlerini. Aslında göndereli epey zaman oldu ancak ödevler, sınavlar derken bu güne kadar uzadı. Hakkını helal et Diğdem’ciğim. Diğdem gerçekten yeni nesle örnek olması gereken bir evladımız. Evladımız diyorum çünkü oğlum Ömer’de 12 yaşında, Diğdem’le aynı yaşta. Diğdem’in elişlerini yaşıtlarına da örnek olması bakımından çok önemsiyorum. Ve ürettiği göz nurları için Diğdem’e bir kez de buradan teşekkür ediyorum.

Diğdem’in ilk örneği ponponla süslenmiş bir kız bebek yeleği. Sözü fazla uzatmadan Diğdem’in samimi anlatımını paylaşıyorum:
“İlk yeleğim, benim ilk uzun süren büyük çaplı projemdi. Komşumuz Fatma Teyze sağ olsun beraber yaptık. Zaten örgü örmeyi ondan öğrendim. Ne zaman elinde yeni bir elişi görsem hemen yanına oturur, öğrenirim o modeli(ertesi gün unuturum tabi :)).Neyse biraz fazla uzattım sanırım. Modele geçeyim:
62 veya 64 ilmekle başladım. Belli bir boya gelince 3+2+1 şeklinde kol oyuğunu ve aynı şekilde yakasını kestim. Önlerde arkadaki ilmek sayısının yarısı ile yaptım. Daha sonra pratik yolla yaptığım ponponlarımı ekledim. İlk büyük projem olduğu için bir de kalıpsız çalıştığımız için biraz yamuduk yumuduk birşey oldu ama olsun. Benim için özel bir yeri var. Artık resimlere geçeyim ben fazla uzatmadan.”
Ponponlu Bebek YeleğiPonponlu Bebek YeleğiPonponlu Bebek Yeleği
“Uzun sırt lifi, yeni bitirdiğim projelerden biri. Aslında bebek yeleği olarak başlamıştım. Sonra arkasının biraz büyük olduğunu fark edip life döndürdüm. Bu arada elimde kalan tiftikli iplerle yeni bir projeye başladım bitirirsem sizinle paylaşmayı isterim.”
Diğdem’ciğim Fatma Teyze’ye de teşekkürlerimizi iletmeyi unutma lütfen.
Uzun sırt lifi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>