EG 60: Artık İplerden Atkı

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Tekrar uzun bir ara verdik. Bir eşik enerjisi var yazmam için onu kırmak çok zor oluyor. Oysa bir kırılsa aklımda o kadar çok şey var ki sizlerle paylaşmak istediğim. Eşimin sağlık sorunu da tuz biber oldu. Bel fıtığından muzdarip bir kaç aydır, doktorlar kesin ameliyat dediler. Hani derler ya “eşek 7 yüzme bilirmiş, suya girince hepsini unuturmuş” benimki de o hesap oldu işte. Siteden birçok bitkisel tedavi paylaşıyorum ancak başıma bir iş geldi mi ne yapacağımı şaşırıyorum. Şu bir haftadır zerdeçal ve atkuyruğu kürlerini başladım eşime içirmeye ve sürmeye. Şimdi ilk zamanlara göre daha iyi. Sizin de bel fıtığı ile ilgili çözümleriniz varsa lütfen paylaşın.

artık iplerden atkı

Bugün de sitenin minik okurlarından 12 yaşındaki Diğdem’in örmüş olduğu atkıyı paylaşacağım sizlerle. 12 yaşında olmasına rağmen elişlerine oldukça meraklı Diğdem. Sitedeki fikirlerden de çok yararlandığını eklemiş mailine. Kızlarına örgü ördürtmek isteyen annelere güzel bir örnek olacağını düşünerek ekliyorum bu örneği. Hem çocuklarımızı tv’nin, bilgisayarın başından kaldırmak için elişleri güzel bir fırsat hem de çocuklarımız ortaya güzel birşeyler çıkarınca üretmenin güzelliğini farkedecekler, tabiri yerindeyse psikopata bağlamayacaklar :) Siz de artık-kalmış yünlerinizi bu şekilde değerlendirmiş olursunuz. Diğdem atkının tarifini şu şekilde vermiş:

Not:Ben bebek için yaptım fakat biraz kısa oldu. Yaklaşık 85 cm kadar ördüm. Biraz daha uzun örülebilir.

Diğdem’ciğim süslü fotoğrafın ve ölçülerle anlatımın için çok teşekkürler. Senin bir çok arkadaşına örnek olacağını temenni ediyorum ve daha farklı çalışmalarını da görmek istiyorum.

3 thoughts on “EG 60: Artık İplerden Atkı

  1. Erdoğan ERBAY says:

    Muhterem Hanımefendi,

    İnternette elma sirkesi yapımını ararken sizin sitenize rastladım.Detaylı incelemem sonunda çok memnun kaldım ve istifade edeceğim kanaatine vardım.Allah razı olsun.

    Bende 5 senedir tip-2 diyabet ve yüksek kolesterol rahatsızlığı var.İlaç yutmaktan psikolojik olarak rahatsızlık duymaya başladım.Sanki ilaçlar zehirmiş gibi geliyor.26,03,2012 tarihli bir yazınıza rastladım ve çok sevindim.Nasıl sevindim anlatamam.(Bunları toz haline getirip hergün sabah akşam tüketirse, çok şifasını görür. Bu bitkiler tarçın, çemen, çörek otu, kudret narı. 6 ay gibi bir zaman kullanılırsa şeker hastalığını geçirir).Aktarlarda kudret narı genelde yaş ve yağ içerisinde var,kuru olarak bulamadım.Ne yapayım?Bu karışımları sabah ve akşam olarak tok-aç ve ne miktarlarda almalıyım.Şimdiden çok teşekkür ederim,Allah razı olsun.
    Saygılarımla

  2. Çok teşekkür ederim beni çok mutlu ettiniz :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>