Brezilya’dan Kapitone Büzgü Yastıklar ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Haziran ayını bitirirken ben de artık Tıbbi ve Aromatik Bitkiler’in 1. sınıfını bitirmiş bulunuyorum. Bir sene göz açıp kapayıncaya geçiverdi. Sınav sonuçları birkaç gün önce belli oldu. Artık herkes iyice tatil moduna girmiş oldu. Ben de tatille beraber Osmanlıca kursuna başladım. Haftada iki gün Osmanlıca öğreneceğim. 4 hafta sonra Osmanlıca kursu da bitmiş olacak. Osmanlıca gerçekten çok zevkli. Aslında Osmanlıca ile ilgili daha çok söylenecek şey var. Gelelim bugün için seçtiğim konuya.

Geçenlerde Brezilya’dan kapitone çiçekler başlıklı bir yazı yazmıştım. Bu yaz çok ilgi gördü, çok beğenildi. Hatta mail atarak farklı büzdürme-kapitone teknikleri öğrenmek isteyen arkadaşlar oldu. O yüzden bugün için değişik büzdürme videolarını araştırdım. Her kapitone tekniğinin büzdürme tarzı farklı farklı. Bunları yapabilmek için çeşitli grafikler bulunuyor. Grafik elinizde oldu mu tekniklerin uygulanması kolaylıkla yapılabiliniyor. Bu tekniği araştırırken birçok bilgiye ulaştım. Onlar için de ayrı bir yazı planlıyorum.

Yaprak şeklinde, sepet şeklinde çok çeşitli kapitone tekniklerini alttaki 4 videoda izleyebilirsiniz. Videolar Brezilya’da bu işe gönlünü vermiş bir sanatkar olan Valeria Soares’a ait. Valeria Hanım atölyesinde, değişik kapitone teknikleri kullanarak yastıklar-kırlentler dikiyor. Ayrıca değişik kapitone dikişlerini anlattığı kitapları da var.

Almofada em capitonê

8 thoughts on “Brezilya’dan Kapitone Büzgü Yastıklar ~Video

  1. bende 2yıllık aöf den sonra bu bölüme geçiş yapmak istiyorum acaba dersleri nasıl hiçbir biğim yok sırf bitkileri doğayı ve ev yapımı bitkisel şeyeri sevdiğim için özendim beni bilgilendirirseniz çoook sevinirim..

  2. Canım lavabo açı bende biliyorum ve istemedim.Yalnız fırından kül almış ve denemiştim.Fakat yeter kadar kül ayarı yapamıyorsun.Çok iyi bir ağacın, saf külü kalacakmış elde.Denememde beyaz muhallebi kıvamında oluyor fakat beklettim katılaşmadı.Bir kilo zeytin yağınıda çöpe attım.Sadece merak ettiğim için ilgileniyorum.Galiba kostiği ile yapmak zorunda kalacağız…Bir denesem içim rahat edecek kafaya takmıyacağım….Yeni bilgi öğrenirsen yayınlamanı isterim…Teşekkürler…

  3. Sadet’ciğim merhaba!Hiç görüşemiyoruz bu aralar.Yukardaki yastığı ben eskiden denemiştim,gerçekten çok güzel duruyorlar….Aklıma bir şey takıldı sorayım dedim,doğal sabun yapımı hakkında bilgin var mı?Ama evde kolay yapımı olacak.Ben çok araştırdım ama çok teknik bilgileri var,malzemelerde çok fazla….Millet şakır şakır sabun yapıyor ona hayret ediyorum.Üç günlük kurslarıda var…..Henüz cesaret edemedim..Hoşcakal.

    • Merhaba Sibel Hanım sabun yapımını biraz araştırdım. Ancak genelde kostik kullanılark yapıldığı için çekincelerim var henüz. Eğer kül suyula yapılan güzel bir tarif bulabilirsem benim niyetimde sabun yapmak.

  4. azminize hayranım 4 çocuk ve üniversite ALLAH kolaylık versin.

    • Sağolun Özenay azmedince, isteyince herşey oluyor. Hele hele ben işimin arasına iş sıkıştırdım mı daha bir verimli oluyorum.

  5. Hayırli olsun yeni sınıfınız:)İnşallah 2.sınıfı da kolaylıkla başarıyla bitirip mezun olursunuz.Merak ettim simdi;bu bölümden dikey geçiş yapma imkanı olan bölümler var mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>