Laleli Havlu Kenarları

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

20 gün önce bomboş olan tabiat canlanmış. Kırlarda, çayırlarda yabani otlar beni bekliyor. Dünden beri komşulara da öğrettiğim yabani roka, ebegümeci, biberiye, ısırgan toplama çalışmalarımız çok keyifli bir şekilde sürüyor. Kendimi kaybediyorum bitki toplarken, vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorum. Bugün ilk defa ebegümeci yemeği pişirdim, yoğurtla çok güzel oluyor, şifa deposu. Ebegümeci gibi pişirebildiklerimi pişirip yemek yapmayı, bir bahar detoksu yapmayı planlıyorum. Pişeremediğim yabani roka gibi olanlar mis gibi salataya, diğerleri de kurutulup kışın çayı içilmek üzere ecza dolabına kaldırılacak.

İstanbul’da rengarenk lalelere büründü. Bunu Beyazıt’ta İstanbul Üniversitesi’ndeki sınavıma giderken oldukça yoğun bir şekilde yaşadım. Nisan sonuna kadar bu cümbüş devam edecek. Lale deyince benim aklıma lalenin tasavvuftaki anlamı geliyor. Lale tasavvufta Allah’ın sembolüdür. Çünkü bir daldan tek bir lale çıkar.

Bugünde mevsimine uygun laleli havlular seçtim. Laleli modeller benim her zaman favorilerim arasındadır, lalenin bendeki yeri ayrıdır. Her ne kadar Ömer’in 1. sınıfa giderken öğrendiği “ela lale el ele, el ele lale ela” gibi ilkokuma çalışmalarından bıkkınlık gelse de :)

Laleler havlu kenarlarının bazısında sık sık bazısında tekli üçgen şekilde yerleştirilmiş. Lalelerin etrafı renkli iple kontörlenerek lalenin belirginleşmesi sağlanmış. Bu iş için simli ip biçilmiş kaftan.

laleli havlu kenarılaleli havlu kenarılaleli havlu kenarılaleli havlu kenarı

Tagged with 

2 thoughts on “Laleli Havlu Kenarları

  1. Algıda secicilik dedikleri bu olsa gerek;İstanbul üniversitesinde girdiğiniz bir sınavdan bahsetmişsiniz yazınızda.Acaba okuduğunuz bolumle mi ilgili bir sınav?Merakımı mazur görün lütfen!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>