Kulak Ağrısına Sarımsak Yağı

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Kulak ağrısında sarımsak yağını kullandığımdan bahsetmiştim. Ancak bu aralar kulak ağrısından muzdarip kimselerin olduğunu öğrenince daha detaylı bilgi vermeye karar verdim.

Bilhassa şunu bilmenizi isterimki bu siteye eklediğim yazılar araştırmalarımın sonucu ve çocuklarımın ve kendimin üzerinde deneyerek şifa bulduğumuz reçetelerdir. Lütfen çöp sitelerle karıştırmayın. Benim birkaç sene önce öğrendiğim ve dört çocuğumun kulak ağrılarında da kullandığım bir yöntemdir. Yöntemin detaylarına Dr Christopher‘in sitesinde rastladım. Dr Christopher’da bitkilerin şifasına inanan ve sitesinden bitkilerle ilgili paylaşımda bulunan bir doktor. İlaç firmalarının sözcüsü olmak yerine, bitkilerin dili olmayı tercih etmiş bir doktor.

Sarımsak yağını evinizde kolayca yapabilirsiniz. Bunun için “bitki yağı yapımı” yazımı ve yazıya yapılan yorumları dikkatlice okuyun. Burada da kısa tarifini vereceğim. Hani sarımsakları doğrayarak ya da doğramadan yağda bekletiriz, böylelikle kolaylıkla yemeklere atarız ya. İşte o yağ sarımsak yağıdır. Bu yağı süzdürerek kulak ağrılarında güvenle kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken birşey var. O da kullanılan yağ sızma zeytinyağı olmalı. Lütfen evinizde sızma zeytinyağı dışında ayçiçek yağı ya da mısır yağı kullanmayın. Bunlar genetiğiyle oynanmış bitkilerden elde edilir. Ayrıca birçok fabrikasyon işlemden geçirildiği için insan sağlığına çok zararlıdırlar.

Sick image - Headache

Neyse gelelim sarımsak yağını kullanılışına:

  1. Sarımsakları zeytinyağında bekleterek elde ettiğimiz yağımızı, damlalıklı bir şişeye koyun, buzdolabına kaldırın. Ben ilaç şişelerini ve damlalıklarını çöpe atmam. Bu işler için saklarım. Buzdolabından çıkardığınız sarımsak yağının oda sıcaklığınagelmesini bekleyin.
  2. Damlalıkla her iki kulağa 4-6 damla sarımsak yağını damlatın. Sarımsak yağı, ağrı bir kulakta olsa dahi iki kulağa birden damlatılacak.
  3. Ve 6 gün yatmadan önce her iki kulağa da 4-6 damla damlatılıp, pamuk konulup, kulak sıcak tutulacak. Daha kalıcı olması için 6 damla/6 gün olarak aklımızda tutabiliriz.
  4. Tedaviye takviye olarak çocuğa portakal ya da limon suyu içerebilirsiniz.
  5. İşte böyle ben en kıymetlilerimi bu şekilde tedavi ediyorum. Sarımsak yağının tek dezavantajı kokusudur. O da şifa için katlanılacak artık ne yapalım. Eğer siz de benim gibi çocuklarınız ve kendiniz için sentetik ilaçlar kullanmak istemiyorsanız, sarımsak yağını deneyebilirsiniz. Şifa olsun!

2 thoughts on “Kulak Ağrısına Sarımsak Yağı

  1. Saadet hanım çok teşekkür ederim harika bilgiler paylaşıyorsunuz!
    peki sarımsaklar yağda ne kadar kalmalı,ya da diğer bitkiler,,hep içinde dursa? Allah a emanet olun

    • Sağolun. Ben hep yaptığım yağlardan 20 gün-1 ay sonra çıkardım bitkileri. Hiç içinde bırakmadığım için size birşey söylemem zor. Bozulabilir de, zeytinyağı olduğu için bozulmayabilir de.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>