Kışlık Bayan Örgü Fikirleri-6

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Önceki yazılarım: Kışlık Bayan Örgü Fikirleri
Kışlık Bayan Örgü Fikirleri-2
Kışlık Bayan Örgü Fikirleri-3
Kışlık Bayan Örgü Fikirleri-4
Kışlık Bayan Örgü Fikirleri-5

Dünyadan beğendiğim örgü örneklerinin sondan bir önceki yazısını yazıyorum. Sonradan gene beğendiğim modeller olursa, sizden de istek gelirse bu yazı dizisine devam edebilirim.

Bu örgü düz ve haraşonun kombinlendiği bir hırka modeli. Torba cepleri ve yakadaki büzgüleriyle dikkat çekiyor. Torba cepleri sonradan örüp, dikerek birleştirebilirsiniz.

örgü bayan hırkası

Yine düz ve haraşonun kombinlenmesiyle çok şık bir hırka modeli ortaya çıkmış. Hırka düz örülmüş, sonrasında hırkanın düğme kısmından ilmek alınarak 12 sıra haraşo örülüp, yaka ve ön kısmı tamamlanmış. Bu arada farkettiyseniz hırkanın alt ucu ve kol uçları düz örüldüğünden dolayı yukarıya doğru marullanma olmuş. Bunu engellemek için kol ve hırka alt ucuna doğru haroşa örülebilir.
örgü bayan hırkası

Bu atkının en çok hoşuma giden kısmı bağlayış şekli oldu. Atkı pirinç örgüsü benzeri bir örgüyle örülmüş. Ancak bağlama şekli farklı olduğu için değişik bir görünümü var.
örgü bayan atkısı

Kaynak: wazzag, tentenknits, Stolen Stitches

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>