Kışlık Bayan Örgü Fikirleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Örgü hakkında çok iyi olduğumu söyleyemem. Düz, haroşa onları bilirim. Örnek çıkarmasını da bilmem. Annem ya da iyi bilen birisi söyleyecek ki yapabileyim. Ya da satırı satırına verilen İngilizce anlatımlardan yapabiliyorum biraz. Çünkü eskiden beri daha çok dantelle hemhal oldum. Annem dantele yönlendirirdi bizi. Anneannem rahmetli çorap örerken, heves ederdik, bize de öğretirdi örgüyü. Gacır gucur, sıkı sıkı incecik şişlerle anamız ağlardı, parmak uçlarımız acırdı. Biz de ha gayret örmeye çalışırdık. Tabi ördüklerimiz her seferinde elbezi olmaya mahkum olurdu :) Ancak birkaç patik örmüşlüğümde vardır.

Bazen o kadar güzel örgüler görüyorum ki keşke ben de örgü örneği çıkarmayı bilsem, ben de örebilsem diye iç geçiriyorum. Tabi şimdi bir de sınavlara çalıştığım için hepten hayal. Örgü örneği arayanlara fikir olması bakımından, beğenilerimi paylaşayım istiyorum. Hiç olmazsa bu modellerden bu şekilde istifade edeyim.

Bu fuların, boyunluğun benzerlerinden siteye eklemiştim. Bunun da çok nefis bir duruşu var. Fular selanikle örülmüş. videosu için bakınız: selanik örgü videosu. Çiçek ve ortasındaki düğme de gene örgüden.
çiçekli örgü boyunluk

İkinci örneğimiz bir yelek. Ancak çok değişik. Daire şeklinde bir yelek. Bunun örülüşü hakkında hiç bilgim yok. Yuvarlak şişle yapılan danteller görmüştüm. Ancak yapan kimseye rastlamadım. Bu yeleğinde dantel gibi çok zarif bir duruşu var.
örgü bayan yeleği

Bu model ise bir bayan hırkası. Ama yaka ve manşetler çok değişik ve güzel bir örgü deseniyle örülmüş. Bana “olsa da giysem” dedirtti bu model gerçekten.
örgü bayan hırkası

Son modelde ise fiyonklu bir şal var. Hatırlarsanız bebek için olan benzerini paylaşmıştım: fiyonklu bebek atkısı. Şal fotoğrafta da gördüğünüz gibi örülmeye ön uçtan başlanıyor.
fiyonklu örgü şal

Bu ara ödevler ve sınavlar için çalışmaktan fırsat bulursam “ben de de olsa” diye iç geçirdiğim örgü beğenilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Belki daha şanslısınızdır ve etrafınızda ördürebileceğiniz kişiler vardır, ya da ne bileyim bu hevesle örgü öğrenmeye başlayacak birileri olur..

Fotoğraf kaynak: Beth T1, MakeOneHandknitting, java_lulu, lrbonebrake, YowlYY, kayray.

2 thoughts on “Kışlık Bayan Örgü Fikirleri

 1. Merhaba;

  Sayfanizi tesadufen gordum ve tebrikler demek istiyorum!

  Bu kadar degerli birikiminizi net yoluyla acaba uluslararasi ortama acabilir misiniz? Diye dusunmedim degil. El isi / orgusu, muhtemelen cok begenirlerdi…

  Bu birikim ve enerjinizi ayni zamanda profesyonel olarak degerlendirmelisiniz…Belki de degerlendiriyorsunuzdur…bilemiyorum…

  Basarilarinizin devamini dilerim.
  Meral

  • Çok teşekkür ederim Meral Hanım. Sitenin ingilizcesini yayınlamak güzel olabilirdi ancak çok zaman alıcı birşey. Şimdilik google translate ile idare ediyor yabancı okurlar. Profesyonel olarak herhangi birşey yapmıyorum. Siteme sürekli orjinal içerik girmeye gayret gösteriyorum. Sizin profesyonellik olarak ne gibi önerileriniz olur? Farklı birikimlerden istifade etmek isterim doğrusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>