Elif’in Oval Tepsi Örtüleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Elif’in dillere destan çeyizini bitiremedim bir türlü. Çeyizin çok küçük bir kısmını çektiğim halde hala bitmedi. Daha salon dantelleri ve fiskosları var sırada.

Elifin çeyizinin diğer kısmı için bakınız; havlu kenarları, mutfak takımı, pike takımları. Elif’in dantelleri sizlerden oldukça yoğun ilgi görüyor. Elif’in annesi Firdevs Abla’yla da bir röportaj yapmam lazım anlaşılan. Bu güzel örnekleri nerden bulduğunu öğrenmek lazım.

Tepsi örtüleri çay tepsilerindeki nadide duruşlarıyla Türk geleneklerinin ve kız çeyizlerinin vazgeçilmezlerinden. Tabi kullanırken çok dikkat etmek gerekli, üzerine çay dökülmemesi için. Gerçi şimdi naylon iplerle örüldüğü için lekeleri çabuk çıkıyor.

İlk iki tepsi örtüsü baklava dilimi şeklinde örülmüş. Güllü tepsi örtüsü kenardan örülmeye başlanmış. En son oyası geçilmiş. Diğer çiçekli tepsi örtüsü de aynı şekilde örülmüş.
oval tepsi örtüsüoval tepsi örtüsü

Bu iki oval tepsi örtüsünden ise yapraklı olanı ortadan başlanarak döne döne örülmüş. Diğer çiçekli olanı ise orta kısmı kenardan başlanarak, kalın oyası ise üzerine döne döne gidilerek yapılmış.
oval tepsi örtüsüoval tepsi örtüsü

Tagged with 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>