Rüzgar Gülü Fiskos Danteli

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Rüzgar Gülü Fiskos Danteli yandan görünüş
Bebek battaniyelerinden sonra uzun bir ara verdim. Bu arada üniversite sınavına hazırlandım, geçtiğimiz pazar sınava girdim. Bitkilere olan merakımı bastırabilmek için okulundan okumaya karar verdim. Uzaktan eğitim yoluyla merakımı gidermeye çalışacağım, tabi iki yıllık önlisans programını kazanabilirsem. Millet önce önlisansı bitirir ardından, mühendisliğe geçiş yapmaya çalışır, ben de tam tersi mühendisliği bitirip önlisansa hazırlanıyorum. Enteresan doğrusu. Benim gibi biri daha var mıdır acaba ? :)

Bugün sitenin ilk örneği olan rüzgar gülü dantelinin çok benzeri bir fiskos örneğini paylaşıyorum. Rüzgar gülü örneğinden farklı olarak bol dolgulu kısımlar bunda yapılmıyor, sadece aralara serpiştirilmiş. Direk üstü ve zincirlerden oluşan kolay bir örnek. Örnek 7 adet büyük dantel motifinden oluşuyor. En zor kısmı örümceklerin büyüklüğünü ayarlamak olsa gerek. Fotoğrafları büyüterek rahatça örneğini çıkarabilirsiniz. Takıldığınız biryer olursa çekinmeden sorabilirsiniz.
Rüzgar Gülü Fiskos Danteli başlangıç yeriRüzgar Gülü Fiskos Danteli orta kısımRüzgar Gülü Fiskos Danteli üstten görünüş

8 thoughts on “Rüzgar Gülü Fiskos Danteli

 1. Bu örneği çok beğendim basladim ama yapamıyorum 😢 tek parca mi yoka birleşiyor mu. Birlesiyorsa nasıl motifleri birlestirecem video yok mu yaa 😣

  • Tek parça değil büyük motifler halinde örülmüş. Arada örümceklerden motifler birbirine tutturulmuş resimden anladığım kadarıyla. Maalesef video yok.

 2. saliha kuru says:

  s a saadet hanım evet ordu ünyeliyim
  insaallah dut pekmezi yaparsam size yollarım begenmenize sevindim orduya geldinizmi güzel ünyemizi gördünüzmü

  • as Saliha Hanım
   Maalesef Ordu’ya gitmedim hiç. Ordu’lu bir akrabam her memlekete gidişinde dut pekmezi getirirdi bize. Ordan biliyorum. Malatya, Urfa, Giresun’un dut pekmezlerini de tattım ama Ordu’nun ki bambaşkaydı gerçekten. Acaba kara dutttan yapılıyor ondan mı bu kadar lezzetli?

 3. sibeltunay says:

  Sevgili Saadet inan çok iyi karar vermişsin.Mutlaka kazanırsın sana başarılar diliyorum.Tohumların çimleniyor mu?kompostların ne alemde.Ben fidelerimi balkona ektim.İnşallah havalar açar diye bekliyorum.Domatesler daha küçücükler.Tuttular galiba yeni kovalarında.Bende merak içindeyim.Bu arada senin bitki uğraşlarını merak ettim.Hoşca kal.

  • Merhaba Sibel Hanım
   Tohum istemiştim Trakyalı bir komşumdan. O da bana tohumdan büyütmemin zor olacağını fide getirebileceğini söyledi. Ben de merakla fideleri bekliyorum. Fideler geldiktenn sonrada kompost çalışmalarına başlayacağım.

 4. saliha kuru says:

  s a saadet hanım azminize hayranım maasallah diyorum kendime kızıyorum erteledigim şeyler için sınavınızıda başarı göstermişsinizdir benimde oglum girdi ama bu sene zormuş Allah herkesin yardımcısı olsun sizinki nasıl geçti oglumun ikinci denemesi 420 430 puan bekliyor Allah herkesin gönlüne göre versin

  • as Saliha Hanım
   fena değil. zaman az geldi bana sınavda, artık bizden geçmiş:) zaten bölümü tuttursam yeter bana. oğlunuzda istediği bölümü kazanır inşallah.

   Bu arada Ordu’daydınız değil mi. Ben de Ordu’nun dut pekmezini çok severim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>