Simli Havlu Kenarları

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Simli iple yapılan havlu kenarlarının, diğer iple yapılanlara göre çok daha canlı bir duruşu var. Örenler çokta kolay olmadığını, örerken ellerinin kesildiğini söyler. Birkere ince sim ipiyle nakış denemem olmuştu; laleli nakış & dantel. Ortasındaki laleyi işlemeye çalıştım. Onda da başarısız oldum, ipler inceydi ve işlerken koptu.

Gelelim ilk havlu örneğimize. Bu örneğe, doğrusunu isterseniz ilk günden beri hep iğne oyası gözüyle bakmıştım. Fakat yakından inceleyince örneğin dantel olduğunu anladım. O zaman iğne oyası gibi duran dantel havlu örneği arayanlar için bu örnek biçilmez kaftan. Orta kısımları dondurma çubuğuyla yapılıyor. Doğrusu ben çeyizim için salon takımımı örerken o kısımları tığımda biriktirip, bir boyda olmalarına dikkat ederek yapıyordum. Sonraları blogcu arkadaşlardan dondurma çubuğuyla yapıldığını öğrendim. Herşeyi değerlendirelim tabi. Örnekte önce beyaz iplikle üçgen kısımlar örülüyor. Ardından aradaki simli kısımlar örülüyor. Fotoğrafların küçük göründüğüne bakmayın, üzerine tıklayarak, örnek çıkarabilecek hale getirebilirsiniz. Fotoğraflardan örnek çıkarabilmeniz için fotoğrafları özenle çekip, yeterince büyük şekilde yüklüyorum.
simli havlu kenarı

İkinci örnekse bilindik. Böyle bir seferde tamamlanan örnekleri seviyorum. Sonradan başka bir işi olmuyor. Orta kısmı örümceğe benzediği için örümcekli havlu kenarı diyesim geldi. Yabancı arkadaşlar genelde bu tarz örnekleri ananas modeli diye adlandırıyor.
simli dantel havlu kenarı

Üçüncü ve son örnek ise beyaz, sarı ve mor renklerin kombiniyle yapılmış. Havlu kenarı örmeye heveslenen küçük kızlar için bence ideal.
simli havlu kenarı

Tagged with 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>