Kurdele Nakışı Havlular-2

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Kurdele nakışıyla ilgili sitede birçok ders var. Kurdele nakışını öğrenmek isteyenler için bütün derslerin linklerini alt tarafa ekliyorum. Kimi dersler resimli kimi video görüntülü. Kimi videoları kardeşim Hacer’le çektik kimileri ise yabancı arkadaşların videoları. Kurdele nakışıyla tanıştığım 2005 yılından beri epeyce yol katetmişiz.

Toplam 12 derste birçok kurdele nakışı tekniğine ulaşabilir, bu teknikleri uygulayarak siz de kendi tekniklerinizi geliştirebilirsiniz. Alttaki havlularda kullanılan tekniklerin hepsi bu derslerde mevcut.

Ders 12: Kurdele ile Minik Gül Yapım Tekniği & E.G 53 Kurdeleli İğne Oyası ~Video
Ders 11: Kurdele ile Yaban Gülü Çiçek-Yaprak-Dal Yapım Tekniği ~Video
Ders 10: Kurdele ile Burgulu-Bükümlü Gül Yapım Tekniği ~Video
Ders 9: Kurdele ile Büzgülü Çiçek – Gül Yapım Tekniği ~Video
Ders 8: Kurdele ile Örümcek Ağı Gül Yapım Tekniği & Nakış #3 ~Video
ders 7: kurdele ile menekşe yapım tekniği
ders 6: kurdele ile katlamalı gül yapım tekniği ~Video
ders 5: kurdele ile gonca yapım tekniği ~Video
ders 4: kurdele ile gül yapım tekniği & e.g. 26: güllü yastık
ders 3: kurdele ile karanfil yapım tekniği & e.g. 25
ders 2: kurdele ile tomurcuk yapım tekniği ~Video
ders 1: kurdele ile yaprak yapım tekniği-kurdele nakışı malzemeleri ~Video
Bu derslerdeki teknikleri kullanarak sitedeki birçok kurdele nakışı örneğini yapabilirsiniz.

İlk kurdele nakışı havluda; güller ders 6′daki katlamalı gül tekniği ile, dallar sap işi ile, yapraklar ders 1′deki yaprak tekniği ile yapılmış.
kurdele nakışı güllü havlu

Alttaki karanfilli havluda; karanfillerin rengi biraz koyu olmuş. Daha açık bir renkle karanfiller yapılabilirmiş. Yada yapraklar için daha açık bir ton tercihi yapılabilir. Karanfiller karanfil kurdelesinden büzdürülerek ya da ders 3′teki karanfil yapımı ile, dallar sap işi, yapraklar ders 1′deki yaprak yapım tekniği ile yapılabilir.
kurdele nakışı karanfilli havlu

Üçüncü havluda çiçek ve yapraklar; kurdele nakışı ders 1′deki yaprak tekniğiyle, dallar sap işi, çiçek ortaları; ders 2 kurdele nakışı tomurcuk tekniğiyle yapılmış. Çiçek ortalarında boncuk kullanılırsa daha hoş olur ve bu şekilde çiçeklerin ortasındaki yoğunluk azaltılabilir.
kurdele nakışı çiçekli havlu

Son örnekte ise büyük çiçekler iple kurdele büzdürülerek, minik çiçeklerse ders 12 minik gül yapım tekniğiyle yapılmış. Dallar sap işi, çiçek ortalarında hazır alınan uzun saplı tohumlar dikilmiş.
kurdele nakışı çiçekli havlu

Tagged with 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>