Kurdele Nakışı Havlular

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Kermeslerde çektiğim örneklere devam ediyorum. Bütün kurdele nakışlı havlularda kullanılan teknikler sitede mevcut. Hepsini altta verdiğim linklerdeki videolarda kolayca öğrenebilirsiniz.

İlk kurdele işi havlumuzda ipek kurdele kullanılmış. Yapım aşamalarına bakalım.

  1. Havlunun ortasındaki mor çiçeğin yaprakları yaprak yapım tekniği ile yapılmış.
  2. Simli iplikle işlenen saplar-dallar sap işi.
  3. Minik koyu ve açık mor çiçekler tomurcuk yapım tekniği ile yapılmış. Çiçeğin ortasındaki tohumlarda ip kullanılarak aynı tomurcuk tekniğindeki şekilde yapılmış.

kurdele nakışı havlu

İkinci kurdeleli havlu organze kurdelelerle işlenmiş. Havlunun heryerinde kullanılan teknik yaprak yapım tekniği. Saplarda ise kurdele döndürülerek havluya tutturulmuş. Ayrıca boncuklar işlenmiş. Ucuna da yine halkalı dantel örülüp takılmış.
kurdele nakışı havlu

Üçüncü kurdeleli havluda organze kurdeleler var. Karanfil kurdelesiyle karanfiller yapılmış. Kurdelenin alt kısmını bir ip yardımıyla büzdürerek bu havludaki bütün çiçekleri yapabilirsiniz. Yapraklar yine yaprak yapım tekniğindeki gibi yapılıyor.
kurdele nakışı havlu

Son havlumuzda ise yine organze kurdeleler var. Örnek biraz yoğun uygulanmış. Biraz daha seyreltilebilir Ayrıca çiçek ortalarına tomurcuk yerine boncuk kullanılabilir. Yaprak tekniği ile yapılmış. Dallarda ise sap işi ve boru boncuk işlenmiş.
kurdele nakışı havlu

Tagged with 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>