Yakma Tekniği ile Gül ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Sonunda hayırlısıyla youtube açıldı da ben de eklemek için açılmasına gün saydığım youtube videolarını ekliyorum sırasıyla. Sitede olan videoları da rahatça izleyebilirsiniz artık.

Bu gül yapma tekniğini birkaç ay önce öğrendim. Benim içimden bu güllere yanık gül demek geldi. Kumaş kenarlarını yakarak çiçekler yapılıyor. Nerede istenilirse kullanılabilir. Ben bu teknikle yapılmış örtüler gördüm. Nefis bir görüntüsü var. Yalnız bu teknik kullanılırken kumaş çok önemli. Pamuklu, yünlü, ipek kumaşlar bu teknikte kullanılmıyor. Daha çok naylonlu kumaşlar, organze, tül gibi yandığı zaman kül olmayacak kumaşlar kullanılıyor. Yani nasıl desem yandığında kendini büzecek cins kumaşlar kullanılmalı. Ayrıca kumaşı yakmaya çalışırken elinizi yakmayın sakın. Ben Hanife Abla’nın çakmakla yakarak yaptığını görmüştüm. Bu videolarda ise mum kullanılıyor.

Bahsettiğim şekilde naylonlu kumaşlar çeşitli şekillerde kesiliyor, uç kısımları yakılıyor. Yine çeşitli şekillerde biraraya getirilerek çeşit çeşit çiçekler yapılıyor. Her çiçeğin yapılış şekli farklı. Kimi kumaş yuvarlak şekilde kesilerek yakılıyor kimisi yaprak şekline getirilerek. Kimi de çiçek şekline getirilip yakılıyor. Orta kısımı da boncuklarla süsleniyor. Sonrasında çiçekleri isterseniz biryeri süslemede isterseniz örtü nakışında kullanın. Alttaki videolarda iki şekilde çiçek yapımını izleyebilirsiniz. Son videoda ise yakma tekniği ile yapılmış çeşit çeşit güzellikteki çiçekler ve güller var. (Bir video var zannedebilirsiniz. Ama ardarda 3 video var. Videoda > play tuşunun yanındaki tuşa basarak diğerlerini görüp seçip izleyebilirsiniz. )

Bunlarda yine yakma tekniğiyle yapılmış muhteşem güzellikteki güller. Yalnız kumaş renkleri de enfes hani. Bu güller yapılırken kumaş şerit şeklinde kesiliyor. Uç kısımları yuvarlatılıp, yakılıyor. Ardından iğne iplikle büzdürülüyor. Eğer kapalı bir çiçek yapacaksanız büzgüleri daha sıkı, açmış bir gül yapacaksanız büzgüleri daha gevşek bırakın. Bu güller yapma çiçekler gibi ev dekorasyonunda vazo içinde de kullanılabilir.
pembe yakma güller yakma güller

Bu güzelliklerin nasıl yapıldığına dair detaylı fotoğraflar için asıl kaynağına bakınız:duhBe fabric roses.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>