Filistin’e Yardım Kermesleri İçin Elişleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Geçen hafta meydana gelen elim hadiselerde hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Geçtiğimiz hafta başı yardım gemisinde olan olaylardan dolayı oldukça üzüntülü geçti benim için. Hatta haftasonu evlenen erkek kardeşimin nikahı bile bu acıların gölgesinde kaldı. Tomurcuk ailemize ömür boyu mutluluklar dilerim.

Bizim sesimizi kesmek isteyenlere karşı sessiz kalmayalım. Ve ben ne yapabilirimki demeyelim. Filistin için açılan kermeslere vereceğimiz en ufak bir yardım eşyası, örebileceğimiz küçük bir danteli, ya da minik bir nakışı kermeslere göndererek Filistin’lilere destek olup, belki gidecek başka gemilerle de ambargonun kalkmasına katkıda bulunabiliriz, sesleri kesilenlere bir ses bir nefes olabiliriz.

Yine kermeslerde çektiğim bu örnekleri Filistin kermeslerine adıyorum. İlk örnek firkete oyasıyla yapılmış. Alt kısmı dantel üst kısmında ise firkete ile yapılmış motifler var. Havlunun rengine uygun olarak bir beyaz bir renkli yapılmış. Firkete oyası bilenler çok kolay yapıldığını söyler hep. Firkete oyasının yapımını öğrenmek için tıklayın.
firkete oyası havlu kenarı

Bu havlu örneği ise mekik oyasıyla yapılmış. Yaldız ve beyaz harmanlanmış. Mekik oyasının yapım tekniği için tıklayın.
mekik oyası havlu kenarı
mekik oyası havlu kenarı

2 thoughts on “Filistin’e Yardım Kermesleri İçin Elişleri

  1. siteniz çok güzzel hele bitki konularına bayıldım yalnız şöyle bir durum var düzeltmeden geçemeyeceğim ilk örnek iğne oyası firkete değil. iğneyle farklı bir teknikle işleniyor iyi günler dilerim seda

    • merhaba seda
      uyarın için teşekkürler. evet bende yeni öğrendim değişik bir motif aparatıyla yapılıyormuş bu örnek. Fakar bir sitede (Çin sitesi olması lazım) orada motif makinesiyle yapılan her işin firketeyle de olabileceği gösteriliyordu. Bu açıdan bakılınca yanlış olmuyor. Dikkatin için tekrar teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>