Püsküllü ve Şekilli Lif Örnekleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Arşivimdeki lif örneklerini bitirip yeni lif fotoğrafları çekmenin vaktidir artık. Bu aralar tekrar ziyaretlerine gitmeyi düşündüğümüz Rukiye Abla’larda çekmiştim bu örnekleri. Bari fotoğraf makinemi götürmeyi unutmasamda yeni yaptığı lif örneklerini de çekebilsem. Rukiye Abla’nın yaptığı diğer lifler için bakınız; lif örnekleri.

Lifler genel olarak makine yünleriyle örülmüş. Bir kısmı püsküllü diğerleri ise yıldız şeklinde örülmüş. Püsküllü liflerden bazıları şişle bazıları tığla örülmüş. Örnekler aynı teknikle yapılmış. Yalnız püskül sıraları ve sayıları farklı konulmuş. Bir de püskül aralarındaki desenler farklı.

Tığla yapılmış püsküllü lif örneklerini altta görebilirsiniz. İlk örneğin etrafı oyayla, ikincininki ise gene püskülle süslenmiş. İkincisinde yoğun şekilde yapılan püsküller pofuduk bir hava vermiş life. İlgilendiğimiz lif örneğine tıklayarak örneğini çıkarabilirsiniz.
tığ işi püsküllü lif örneği tığ işi püsküllü lif örneği

Şişle yapılan püsküllü lif örneklerini altta görebilirsiniz. Hatırlarsanız şiş ile lif örerken püskül yapımı sitede vardı. Alttaki liflerde genel olarak aynı, püskül yoğunlukları farklı. Kenar süslemeleri gene birinde oya diğerinde püskül şeklinde yapılmış.
şiş örgüsü püsküllü lif örneği şiş örgüsü püsküllü lif örneği

Son lifler ise üzerinde kardan adam, çilek ve tavşan şekilleri olan banyo lifleri. Güllü bir lif örneği de vardı elimde sırt kesesi şeklinde. Ama maalesef onu fotoğraflamadan hediye etmişim ne yazık ki. İlgilendiğimiz lif örneğine tıklayarak örneğini çıkarabilirsiniz.
kardanadamlı banyo lifi tavşanlı tığ örgüsü banyo lifi çilekli tığ örgüsü  banyo lifi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>