Enli Yastık Dantelleri ve Kare Fiskos

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Bu dantelleri fotoğraflayalı çok uzun zaman oldu. Baharın gelmesiyle arşivdeki fotoğraflar için de bahar temizliği yapıyorum.

Fatma Yengem’in kızlarının çeyizi için ördüğü danteller bunlar. İstenirse yastık-karyola için ya da havlu kenarı olarak örülebilir.

İlk örneği daha kolay çıkarmanız için başlangıç yerinden fotoğrafladım. Örneğin önceden salon takımı olarak örülmüş halini sitede görebilirsiniz. Bu havlu kenarından esinlenerek annem Hacer’e salon takımını ördürtmüştü. Örneğin yapımı biraz farklı detaylar için bakınız: Çiçek bahçesi salon danteli. Ve aynı örneğin halkalı ve sık iğneli yapılmış halini okurlarımızdan Sevgili Nigar göndermişti siteye; bakınız dantel havlu kenarı.
dantel havlu kenarı

İkinci örnekte bol dolgulu bir örnek. Bu tarz örnekleri eskiden beri çok seviyorum. Ama dediğim gibi çok dolgulu, örmesi zahmetli olsa gerek.
çarşaf danteli

Üçüncü örnek bol motifli bir dantel yastık başı örneği. Sık iğneyle yapılmış, bol örümcekli bir dantel.
motifli dantel yastık başı

Dördüncü örnek enli güllü bir dantel yastık örneği. Uzatılarak çarşaf kenarı olarakta yapılabilir.
güllü yastık danteli

Son örnek ise bir fiskos örneği. 9 parça kare dantelden yapılmış bir fiskos. Kare motif ortadan başlanarak döne döne yapılmış ve diğer parçalara ibibik kısmı örülürken tutturuluyor. Büyük kare motifin detaylı halini altta görebilirsiniz. Daha da büyüterek rahatça örebilirsiniz.
dantel kare fiskos
kare dantel fiskos detay

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>