Dantel Anglez Kordonunun Yapımı ve Örnekler ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Dantel anglez “Romanya danteli” anlamında kullanılır. İlk olarak orta Avrupa’da yapılmaya başlayan dantel anglez iğne nakışı ve dantelin kombine edildiği bir elişi türüdür.

Daha önceleri fotoğraflarla dantel anglez kordonunun nasıl yapıldığını anlatmaya çalışmıştım. Fakat her zaman dediğim gibi elişleri görülerek daha kolay öğreniliyor. Bu yüzden dantel anglez kordonunun yapımını çok daha kolayca anlayabileceğiniz bir video buldum. Ayrıca dantel anglez kordonunun kağıda tutturulup, işlenmesi de peşisıra gelen birsürü videoda izleyip, öğrenebilirsiniz. Önce öğrenmek için kalın tığ ve iple denerseniz anlamanız daha kolay olur. Tabi izleyebilmeniz için bilgisayarınızda youtube ayarını yapmalısınız..

Dantel anglez kordonunu sırf dantel anglezde değil aynı zamanda şık, dekoratif ve sağlam olmasını istediğiniz herhangi biryerde kullanabilirsiniz. Örneğin çanta saplarında çok şık duruyor. Sitedeki diğer örnekler için; dantel anglez örnekleri.

Üstteki video serisini izleyemiyorsanız alttaki fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Altta dantel anglez bir bardak altlığın şema ve yapım aşamalarını inceleyebilirsiniz. Resimlerin üzerine tıklıyarak büyütebilir ve sahiplerinin diğer örneklerine de ulaşabilirsiniz.
dantel anglez yapılışıdantel anglez yapılışıdantel anglez yapılışıdantel anglez yapılışıdantel anglez bardak altı

Dantel anglezle yapılmış bir bolero örneği. Resme tıklayarak büyütünüz.
dantel anglez bolero

Dantel anglezle yapılmış bir bebek elbise ve bonesi. Elbisenin yaka kısmı dantel anglez diğer kısımları ise örümcekle yapılmış.
dantel anglez bebek elbisesi dantel anglez bebek bonesi

Dantel anglezle yapılmış bir nergis, lale, kelebek, çiçekler ve yine dantel anglezden enfes bir kolye.
dantel anglez nergisdantel anglez laledantel anglez çiçekler dantel anglez kelebek from Piecework Mag

Dantel anglezle yapılmış değişik ebattaki örtü şeheserleri. Resimlere tıklayarak seyre dalabilirsiniz.
dantel anglez oval örtü dantel anglez oval örtü dantel anglez oval örtü dantel anglez yuvarlak örtü dantel anglez oval örtü dantel anglez oval örtü dantel anglez yatak odası takımı dantel anglez masa örtüsü dantel anglez kalpli örtü

Bu elişleriyle uğraşan flickr üyelerinin diğer örneklerine alttaki linklerden bakabilirsiniz.
greatblouses, Jukauz, daffysailady, tatt3r, sunshine’s creations’, Thread Head, fariada.

Tagged with 

26 thoughts on “Dantel Anglez Kordonunun Yapımı ve Örnekler ~Video

 1. Dear lady , dear sir ,
  All i see here on site is very very nice , we are doing in Romania same kind of handmade lace but this are realy new models for me . Iwish you all the best ,
  Doina

 2. mrb ben anglez öğrenmek istiyorumm nasıl öğrene bilirimm hangi belediyede öğretmenlik yapıyosunuz emine hanım

 3. merhaba ben anglez isi yapip satmak istiyorum ilgilenen olursa gidengit@hotmail.com adresinden ulasabilir

 4. Claudette Spadine Moreira says:

  Espetacular este trabalho. Gostaria muito de aprender a fazer. Aqui na minha terra iria fazer sucesso. São lindas de mais.

 5. emine merhaba
  dantel anglez öğretmeniyle karşılaşmak çok büyük bir şans. desenlerini-paylaşmak istediklerini fiyonk.net@gmail.com mail adresime gönderirsen sitemde yayınlayabilirim.

 6. ben dantel anglez öğretiyorum büyükşehir belediyelerin açmış oldugu kursların birinde ders veriyorum.genel olarak anglez için çok fazla ne bir bilgi nede desen örnekleri var.kurs merkezimizde öğrencilerime kendi tasarımlarımı uygulatıyorum.desenlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum ama henüz bir yolunu bulamadım.önerilerinize açıgım

 7. gülesin says:

  dantel anglez yaptırmak istiyen hale hanım benle irtibata geçebilirsiniz

 8. Dantel anglez hastasıyım. Videonuzu izleyerek kordon yapımını öğrendim iğne oyasıda bildiğim için güzel şeyler çıktı. Emeğinize sağlık Teşekkürler………..

 9. ben ankara belmeke iğne oyası hocalığı yapmaktayım.işlerinz çok güzel emeği geçenlerin ellerine sağlık.
  sinem…..

 10. GERÇEKTEN DE ÇOKK GÜZEL ÖRNEKLER YAPILIŞI AZ ÇOK ZOR AMA YAPABİLİRİM ACAYİP GÜZEL AMA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>