Tığ İşi Yıldız Lifler

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Rukiye Abla’da fotoğafını çektiğim liflerin 3. grubunu ekliyorum. Bir püsküllü lif grubu daha var eklemem gereken. Sevgili Begüm geçenlerde yorumunda lif örneği isteyince elimdeki örnekleri derleyip toparladım. Desenli lif örnekleri için tıklayın. Kalpli ve yıldızlı lif örnekleri için tıklayın.

Liflerden bütün örülen, motifli örülen, kese şeklinde örülen ve kalp şeklindeki lif var sırada değişik örneklerden.

İlk lif örneğinin hem kendisi hem de örülüş şekli yıldız şeklinde. Yuvarlak bilinen lif örgüsü şeklinde başlanıp uç kısımları herbiri ayrı ayrı üçgen bitiriliyor. Kenarlarında üçgen olmadan yapılanları da var. Hatta eskiden beri çok sevdiğim ve anneme çeyizime koymasında ısrar ettiğim, şimdilerde eskimek üzere bu örneğin yuvarlağından olan bir lifim var benimde.
tığ işi lif

Bu lif kese şeklinde çift taraflı örülüp yanlardan oyayla birleştiriliyor. Ağız kısmı elin girebileceği genişlikte açık bırakılıyor. Bol örümcekle yapılmış bu lif. Daha iyi anlaşılabilmesi için iki tarafının da fooğrafladım.
tığ işi lif ön
tığ işi kese lif arka

Bu lif benim anladığım kadarıyla motif motif örülmüş. 7 motif örülüp birbirine tığla eklenmiş. Bu lif sayesinde ilk defa motifli bir lif örneği görmüş oldum.
tığ işi lif

Son lif örneğimiz ise kalpli bir lif örneği. Yıldız örneğiyle kalp şeklinde örülmüş. Kenarlarından oyası geçilmiş.
tığ işi kalpli lif

6 thoughts on “Tığ İşi Yıldız Lifler

  1. gülçin says:

    hakkaten ya bilgi yazn

  2. arkadaşlar bilen varsa yollasın nasılllllll yapıldığını

  3. nasıl örulduğu hakkında bilgi istiyoruz

  4. güzel olmuş ama ben yıldız yapmayı bilmiyorum.uğraşıyorum ama olmuyor.yıldız nasıl örülüyor

  5. lif örüp satmak istiyorum

  6. lif yapıp satma işi aranıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>