Yeni Gelin Çeyizinden Çarşaf Takımı Dantelleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Sevgili Derya yeni gelin çeyizindeki dantelleri merak ettiğine dair yorum yazınca ben de gelinin dantel çarşaf takımlarını ekledim. Motifli, file, bütün örülmüş her çeşit çarşaf dantelindan var.

İlk örneği bir zamanlar Hacer’le havlu kenarı yapmak için düşünmüştük. Sonra yapması zor gelince vazgeçtik. Çok çıtı pıtı bir örnek. Motif motif değil bütün örülüyor. Yalnız işte bu motifli gibi görünüpte bütün örülen örnekler biraz zor oluyor. Ya da el alışkanlığı lazım galiba.
çarşaf takımı danteli

Bunlarda çarşaflar için örülmüş file kenar dantelleri. Bazı kimseler de bunları örmeyi çok seviyor. El alışınca örneğe güzelde, devamlı bakılan ağır örnekler çok zor oluyor. Münire’nin pikolarını da annesi yapmış.
çarşaf yastık danteli
çarşaf takımı

Son örneğimiz ise motifli bir çarşaf dantelinin yastığa uygulanmış şekli. Orta kısım kanser işi de denilen sık iğne ve bol bol motif. Allah örene sabır versin:)
çarşaf yastık danteli

4 thoughts on “Yeni Gelin Çeyizinden Çarşaf Takımı Dantelleri

  1. bune be ne biçim hep aynı heps aynı heryerde aynıı :(

  2. yaaa ben gelin olsam bunları örtmem bilee bu neeee

  3. sebahat merhaba
    maalesef gelinin çeyizindeki seccadeleri fotoğraflamayı unutmuşum :(

  4. çok güzel olmuş gelin çeyizlerinden en güzel seccade örneği gösterirseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>