Evde Geri Dönüşüm 3: Pet Şişeleri Değerlendirmek

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Atıkları değerlendirmek için yazdığım önceki yazılar:
Evde Geri Dönüşüm 2: Kola Açma Halkalarını Değerlendirmek
Evde Geri Dönüşüm 1: Poşetleri Değerlendirmek ~Video
Geri dönüşüm fikirleri vermek için 3.konu olarak pet şişeleri araştırdım. Pet şişeleri çöpe atmayıp, yeniden kullanmak amacıyla birsürü şeyler yapılıyor. Yeterki elimizdeki şeyleri değerlendirmek isteyelim. Yapılabilecek o kadar çok ve bir o kadar da değişik şey var ki..

Bu da pet şişeden yapılmış bir kuş besleyici. Bir pet şişe ve tahta kaşıklar yardımıyla kuşları besleyebilirsiniz. İki tahta kaşığı pet şişeyi delerek için geçirin ardından kuşların yemini şişeye dökün. Hepsi bu kadar. İlgilendiğiniz fotoğrafa tıklayarak detaylı olarak incelemeniz mümkün.

Bu plastik şişe de çok güzel bir poşet tutucu olmuş. Alttaki ise hem pet şişe hem de etrafına tığla kılıf örülmüş.

Plastik şişeler diş fırçalık ve poşet kilidi olarak çok güzel düşünülmüş bence.

Yine pet şişelerle yapılabilecek çiçek süslemeleri.

Pet şişelerle yapılmış çocuk oyuncakları. Kurbağa, su aygırı, kaplumbağa, timsah, tavşan ve inek.

Pet şişelerle yapılmış çeşitli işlevdeki kutular. erzak saklama kutuları, fermuarlı kutu, tuzluk-kürdan kutusu, kalem kutusu, elma şekinde kutu.

Pet şişeden yapılmış bir çocuk çantası. Astar olarak pet şişe kesilip kullanılmış. Üst kısım tığla örülmüş. Diğer çanta ise pet şişenin sıcak yardımıyla düzleştirilmesi suretiyle yapılan bir çanta.

Pet şişeden yapılmış kelebekler. Kelebekler perde, buzdolabı ve tavan süslemek amacıyla kullanılmış.

Dekorasyonda kullanılabilecek pet şişe tasarımları. Tavan süsü yıldızlar, peçetelik ve mumluk.

İşte bunlar da pet şişe sanatının en uç noktası olsa gerek. Pet şişeden bir palmiye ağacı ve alt tarafında Miwa Koizumi’nin tasarladığı deniz anaları. Yapılması çok zor gibi görünüyorlar. Ama belki içimizden bu değişik sanata ilgi duyanlar çıkabilir diye eklemek istedim.

Pet şişeden çiçek. Bu çiçekle kemer, kolye ve çantalarınızı süsleyebilirsiniz.

Pet şişeden yapılmış kolye uçları ve küpeler. Daha büyük fotoğraflardan yapılışlarını incelemek isterseniz tıklayın.

Pet şişeden boncuklar yapabilmek için alttaki işlemleri sırasıyla yapın. Yaptığınız boncukları kolye, bileklik yapımlarında kullanabilirsiniz.
pet şişeden boncuk yapımı pet şişeden boncuk yapımı pet şişeden boncuk yapımı pet şişeden boncuk yapımı pet şişeden boncuk yapımı pet şişeden boncuk yapımı pet şişeden boncuk yapımı pet şişeden boncuk yapımı pet şişeden boncuk yapımı

Pet şişeden yapılmış iğnelikler. İlk iğnelikler pet şişe kesilip üzeri boncuk boyasıyla boyanarak yapılmışlar. Alttaki iğnelik sandalye şeklinde yapılmış çok emek verilmiş. Ama çokta güzel olmuş. Pet şişeden olabileceği gibi şampuan şişelerinden de yapabilirsiniz.

Sandalye şeklindeki iğnedenliği çok beğendiyseniz altta nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Fotoğraflara tıklayarak pet şişelerden bu muhteşem güzellikleri yapanlara ulaşabilirsiniz.

Tagged with 

23 thoughts on “Evde Geri Dönüşüm 3: Pet Şişeleri Değerlendirmek

  1. Su aygirin yapilisini ve malzemeleri yazarmisiniz odevimiz var su aygiri yapacaz simdiden tesekkur ederim

  2. ya bu süper bişey ya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>