Başakşehir İsmek Sergisi Kurdele Nakışları

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Geçen hafta Başakşehir’de açılan İsmek Sergisi’nde çektiğim kurdele nakışları. Zaman geçirmeden eklemek istedim. Çünkü zaman geçince ekleyemiyorum bir türlü. Bunların da kaderinin diğer İsmek Sergileri’ndekiler gibi olmasını istemedim. 2 sene önce gittiğim Feshane, Kağıthane ve bir kısmını eklediğim Beşiktaş İsmek Sergisi‘nin fotoğraflarını eklemek kısmet olmadı birtürlü. Birara derleyip-toparlayıp onları da eklesem iyi olacak.
Buyrun güzellikleri seyretmeye..

Bolca ip nakış, az kurdele nakışıyla yapılmış çok şık bir örtü.
ismek kurdele nakışı

Bu fotoğrafı büyütüp incelerseniz kurdele nakışının yanında kenarlarının iğne oyaları ve boncuk püsküllerle de süslü olduğunu göreceksiniz. Ayrıca Brezilya nakışı-rokoko da çalışılmış örtüde.
ismek kurdele nakışı

Bu fotoğrafta ise yüzük yastığı ve bohça takım olarak çalışılmış. Kurdele ile katlamalı güller ve yapraklarda ise keçe çalışılmış.
ismek kurdele nakışı

Bu örtüdeki desen her ne kadar aşina olduğum bir desen olsada ipek kurdelelerle enfes bir görüntüsü var. Bu şekilde her çeşit çiçekten çalışılmış işler çok güzel oluyor. Kenarları inciyle süslenmiş.
ismek kurdele nakışı

Bol boncuk işlemeyi sevenler için bu bohça ideal. Bol boncuğun yanısıra kurdeleden güller ve yapraklar.
ismek kurdele nakışı

Bu örtüde ise nakış, kurdele nakışı goncalar, rokoko ve boncuk birlikte çalışılmış. Kenarlarına da ne olduğunu anlayamadığım bir iş konmuş.
ismek kurdele nakışı

6 thoughts on “Başakşehir İsmek Sergisi Kurdele Nakışları

 1. Tülay harzadın says:

  Ben kordela nakışı nı tablo olarak beğeniyorum.havlu örtüne yastıkta çok kullanışlı değil.Elinizde tablo örnekleri varsa koyarsanız memnun olurum .selamlar

 2. amine kavak says:

  çookk.süper olmuş:)yaa kim yapmışsa onun elerine saglık.:)ben amine

 3. ya bir semra hacanın kurdeleerini koysanız çok sevinirim

 4. Harika Saol : )

 5. bunlar çok gü<zeel
  paylaştığın için sağol, yapanlarında ellerine gözlerine sağlık. ben daha hiç birine gidemedim bu sene…
  bu gün fatihteki açılıyor ona gideceğim inş. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>