Kurdele İşli Lavanta Kesecikleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Kurdele nakışlı kesecikleri kardeşim Hacer işledi. Aslında lavanta kesesi olarak işlemiş. Ama bir müddet fotoğraf makinesine kılıf olarakta kullanmış. İstenirse cep telefonu kılıfı olarakta kullanılabilir.

Bu keseciklerin yapımında ve işlenmesinde tafta kumaşlar, boncuklar, organze ve saten kurdeleler kullanıldı. Kullanılan teknikler ise sitede gösterdiğimiz kurdele teknikleri, mor çiçek saplarında sap işi ve boncuk işlemeleri.

Hacer ilk olarak bu kese iris çiçekleri olan keseyi işlemiş. Fakat tafta kumaş kurdele işlenmesi zr bir kumaş olduğu için diğerkesede daha rahat iple dikilen bir model tasarlamış.
kurdele işi lavanta kesesi
kurdele nakışı kese

Hacer’in işlediği ikinci kesedeki minik tomurcuklar kurdele iple büzdürülerek yapılıyor. Yaprak şeklindeki boncuklar ise ipe geçirilip bir tarafı keseye tutturularak yapılıyor.
kurdele işi lavanta kesesi

2 thoughts on “Kurdele İşli Lavanta Kesecikleri

  1. love your work i hope I could learn how to do this i am Egyptian

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>