Pullu-Sade Yemeni İğne Oyaları

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Bu iğne oyaları 8 yaşından beri iğne oyası yapan bir bayana ait. İğne oyasının yapıldığı nadide yerlerden birinde Trabzon’da yapıldı bu oyalar. Komşum Ayşegül kızlarının çeyizi için yaptırmış.

İğne oyası ortası düz renk olan yemenilerde daha güzel olurmuş. Oyası kadar yapıldığı yemeni de önemliymiş. Bunları da gene oyaları yapan bayan söylemiş. Böylece yeni şeyler öğrenmiş oldum. Oysa bu aralar ortası düz renk olan yemeniler pek rağbet görmüyor.

İlk oya minik pullarıyla göz kamaştıran bir oya. Üst kısımda her renk değişiminde iplik koparılmış ve iplik uçları özenle yakılmış, enfes bir görünümü vardı. Aynı oyadan gene mor tonlarında da vardı. Onu çektim ama eklemedim. Tığla yapılanından siteye eklemiştim. Bakınız şiş oyası.
yemeni iğne oyası tülbent iğne oyası

İkinci oya çok değişik bir örnek. Çok çıtı pıtı bir görünümü vardı. Üstta halka şeklinde duran kısmın yapması ağırmış. Zaten üstüste kaç sıra gidilmiş.
yemeni iğne oyası yemeni iğne oyası

Son oya diğerlerine göre oldukça sade. Kenarına yapıldığı tülbentin siyah beyaz renklerinde yapılmış. Yine sayabildiğim kadarıyla 7 sırada bitirilmiş ağır bir örnek.
yemeni iğne oyası

3 thoughts on “Pullu-Sade Yemeni İğne Oyaları

  1. tuba yıldırım says:

    arap saçı gibi olmuş hiçbirşey anlamadım anlayanlar anlamayanlara anlatsın

  2. sou do Brasil says:

    adorei esta renda e gostaria de aprender. Como eu faço? Daria para mandar via meu e-mail os primeiros passos de como fazer essa renda. meu e-mail swanwoman@click21.com.br

  3. lütfen yeni moda olan boncuklu oyalardan istiyorum,acilen ihtiyacım var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>