İlk Ördüğüm Bere (Herringbone Hat)

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Bütün ilkleri yeni site görünümüne saklamışım herhalde. Bu bereyi yaklaşık bir ay kadar önce ördüm. Lifleri örerken bere de aradan çıktı. Berenin alt kısmındaki örnek bu ara yabancı arkadaşlar arasında çok moda. Ben de görünce çok beğendim. Aslında örgü örneğini bulan bayan atkı örmüş. Ama daha sonrasında beresini de uydurmuşlar. Örnek balıksırtı şeklinde oluyor. Videosunu daha önce buradaki yazımda 3. videoda vermiştim. Ben de videodan öğrenip ördüm zaten.

Berenin alt tarafındaki örnekli kısım için; 15 ilmek üzerine oğlum Eyüp’ün kafasını çevreleyecek uzunlukta şerit ördüm. Daha sonra şeritten ilmek alıp üst tarafı düz örgüyle dikdörtgen şeklinde gene kafaya göre ölçerek ördüm. Dikme kısmını Annem yaptı. En üstten kalan ilmekler iğneye geçirilip sıkıca büzdürülüyor ve yandan dikiliyor hepsi bu. Önceden bere-şapka örmenin çok meşakkatli birşey olduğunu zannederdim. Ama bu bereyi örünce kolay olduğunu anladım. Atkısını da örmek istiyorum bir ara. Berenin mankenliğini artık 14 aylık olan oğlum Eyüp yaptı.

Örgü örneği dizayn: moonfrog

eyüp'ün örgü beresi eyüp'ün örgü beresi

Tagged with 

4 thoughts on “İlk Ördüğüm Bere (Herringbone Hat)

  1. bere çok şeker takan mankenimiz daha şeker :)

  2. Bu site bende alışkanlık yapmıştı. Her gün bir kere bakmadan yapamıyordum. Şimdi çok daha güzel olmuş. Başarılarınızın devamını diliyorum.

  3. tebrik ederim çok güzel dizayn etmişsiniz options temasını ancak bu kadar güzel olur kafama takılan bir şey var uste soldaki son yorumları,kategoriler falan nasıl türkçeleştirdiniz ben temayı türkçeye çeviren kişiyim ve ben bile beceremedim.konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim sevgiyle kalın.

  4. ellerine sağlık.çok şık.sitenin yeni yüzüde çok güzel.iyi ve güzel paylaşımlara..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>