Karanfil Kurdelesinden Nakışlı Havlu

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

karanfil kurdelesinden karanfil
Arkadaşım Safiye’nin daha önceden siteye eklediğim meşhur kurdele nakışlı havlularını için bakınız:kurdele nakışlı havlular. Bu havlu da gene Safiye’ye eltisi tarafından işlenip hediye edilmiş. Havluda kullanılan organze kurdeleler değişik. Yalnızca karanfil yapımında kullanılıyor ve karanfil kurdelesi ismiyle satılıyor. Safiye Eminönü’nde şu an heryerde bulunabileceğini söyledi. Hatırlarsınız önceden kurdele nakışı karanfili iple büzdürerek yapıyorduk. Şimdi bu buruşuk karanfil kurdelesi sayesinde kurdeleleri büzdürmeye gerek kalmadan karanfilleri yapabiliyoruz. Karanfillerin ortasına konulan saplı tohumlar da gene hazır olarak satılıyor.

Havluda kullanılan kurdelenin yanısıra başka bir farklılık daha var. O da kurdele nakışının, havlunun üzerine dikilen fistonun üzerine işlenmesi. Böylelikle havlunun arkasındaki karışık iplik ve kurdele görüntüsü ortadan kayboluyor. Şu ana kadar çokça merak ettiğiniz, kurdele nakışının arka kısım problemi de böylelikle hallolmuş oluyor. Gelelim karanfil kurdelesinden yapılan karanfillere:

  1. Karanfil kurdelesini üstüste katlayıp, ortasına saplı tomurcukları yerleştirip, alt tarafından herhangi bir iplikle önce karanfili ve tohumları iple birbirine dikin.
  2. Sonra hazırladığınız çiçeği havluya monte ettiğiniz fistoya dikin. Dikişleri kapatmak için yeşil kurdeleyle karanfilin üzerine doğru birkaç yaprak işleyin.
  3. Fistonun deliklerinden yeşil kurdele geçirin. Simli iple süsleyin.

karanfil kurdele nakışlı havlu karanfil kurdele nakışlı havlu- yakından
İşte size bakmaya doyamayacağınız güzellikte bir havlu!

4 thoughts on “Karanfil Kurdelesinden Nakışlı Havlu

  1. SELAM BU HAVLULAR YIKANINCA YIPRANMA OLDUYOMU YIKANMASI NASIL YAPILIYO

  2. TEK KELİMEYLE HARİKA OLMUŞ.YENİ MODELLERİNİZİ BEKLİYORUM.SEVGİLER…

  3. Ellerine saglik safiye hanimin baska bir deyisle elleri saglikli olsunki boyle cici seyleri yapip bizimlede paylasabilsin ;-)

  4. ayşen suna says:

    çok güzel yapmışsınız aferim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>