Dantel – Tığ İşi #5: Örümcek Nasıl Örülür? ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Örümcek çoğunlukla oyalarda bazen de dantellerde kullanılıyor. Bunun yanısıra şallarda da çok hoş oluyor. Sevgili Filiz yazlık şalın tarifinde bana örümceğin tarifini sormuştu. Aslında oklava örgüsüyle ilgili bir video eklemek vardı aklımda. Filiz’in ricasını kırmayıp örümcek videosunu ekliyorum.

Bazı arkadaşlar da yıldızlı lif örgüsünün nasıl yapıldığını sormuşlardı. Lif örgüsü de gene bu videodaki gibi yapılıyor. Tek fark bir yerine birkaç kere ip üstü alınıp, alt kısma batmak ve topluca tığdan çıkarmak. Lif örgüsünü merak eden arkadaşlar da bu videodan faydalanabilirler.

Örümcekle bazen oyalarımızı, bazen dantellerimizi bazen de herhangi bir örgümüzü süsleriz. Yahut süslemeyip komplesini örümcekten de yapabiliriz. Örümcekle aklınıza gelebilecek ne varsa örebilirsiniz ve süsleyebilirsiniz. Şal, bolero, çocuk kıyafetleri, atkı.. Tabi delikli bir örgü olduğundan ısınmak için öreceğiniz şeylerde pek kullanmayın. İlle de kullanmak isterseniz kenar oyasını örümcekten yaparak süsleyebilirsiniz.

Altta sizler için seçtiğim resimlerden ilkinde örümcekten yapılmış bir bebek elbisesi, ikincisinde tümüyle örümcekten örülmüş şal(muhtemelen görmeyen kalmamıştır ama:)), üçüncüsünde oda takımı olarak kullanılabilecek kenarları örümcekle süslü bir dantel örtü, dördüncüsünde battaniye kenarını süsleyen örümcekli bir kenar oyası örneği, beşincisinde yine komple örümcekten bir omuzluk – bolero, son olaraksa ince bir iple örülmüş örümcekten çok şık bir gül broşu var.
örümcekli şalörümcekli dantel gül broşörümcek oyasıörümcekli dantel bolero

Sitede örümcekle yapabileceğiniz bolero, şal, dantel ve oya örnekleri:
E.G. 42: Ponponlu Bolero
e.g. 24: bolero
e.g. 20: çilek şal
örümcekli şal
rüzgar gülü dantel örtü
domates oyası
Tülbent / Yazma / Çember / Yemeni Süsleyen Oyalar

11 thoughts on “Dantel – Tığ İşi #5: Örümcek Nasıl Örülür? ~Video

  1. Mehpare Karakuş says:

    Merhaba,
    youtube için http://www.makat.org sitesine girin ve indirin,youtube açılacaktır.Sevgiler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>