Ders 11: Kurdele ile Yaban Gülü Çiçek-Yaprak-Dal Yapım Tekniği ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Bu videoyu izleyerek kurdele ile yaban gülü bir diğer adıyla da kuşburnu çiçeğinin yapılışını öğrenebilirsiniz. Aslında kuşburnu ağacının yapımını demek daha doğru olacaktır. Çünkü çiçekle birlikte hem dalların hem de yaprakların yapılışı da gösterilmiş.

Dallar ince bir kordon, iple kumaşa tutturularak yapılmış. Ayrıca yaprağın birisinin yapımında değişik bir tarz denenmiş. Yaprak önce iple işlenmiş. Ardından kesilip çıkarılarak gerekli görülen yere iple tutturulmuş. Epey zor bir yaprak yapım tekniği. Ben de yeni görüyorum. Eğer bunları yapmak zor gelirse dalları sap işi ile, yaprakları da kurdeleyle işleyebilirsiniz.

Çiçekte ise önceden göstermiş olduğumuz kurdele ile yaprak yapım tekniği uygulanmış. Çiçek 14 mm kalınlığında pembe kurdele kullanılarak işlenmiş. Videoyu izleyemeyenler için çiçeğin yapılış şekli:

 • Kurdeleyle önce çiçek taç yapraklarını işleyin.
 • Ardından çiçeğin ortasından her taç yaprağa doğru simli iple bir dikiş atın. Hem çiçeği güzelleştirmek hem de sağlamlaştırmak için.
 • Çiçeğin orta kısmını dolduracak şekilde simli iple düğüm işi işleyin.
 • Son olarak çiçek taç yapraklarına gölgeli bir görünüm vermek için pembe bir iple çiçeğin kenarlarını dikin.

14 thoughts on “Ders 11: Kurdele ile Yaban Gülü Çiçek-Yaprak-Dal Yapım Tekniği ~Video

 1. çok beğendim elinize saglık ,paylaşımlarınızın devamını diliyorum.

 2. videolarınızı tıkladığımda reklam açılıyor video yok!!!

 3. sakız hanım says:

  ben buraya bugün 100 defa girdim ama aradığım modeli bulamadım lütfen biraz daha geliştirilsin bu site rica ederim

 4. gülendam says:

  hepsi süper di hemen yapıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>