E.G 51: Koltuk Örtüsü & Kapşonlu İçli-Dışlı Çocuk Hırkası

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Sevgili Nigar’ın sitede yayınlamam için gönderdiği örneklere devam ediyorum. Bu iki örneğe de daha önce biryerlerde rastlamadım.

Örneklerden birincisi sakallı ipten örülmüş koltuk örtüsü. Nigar koltuk örtüsünü; 5 no şiş ve sık sakallı ip kullanarak haroşa örgü ile örmüş. Örtünün renklerini halısının renklerine uydurmuş. Sitede sakallı ipten yapılan lifler, şal, kırlent ve yelekten sonra bir de koltuk örtüsü örneği görmüş oldunuz. Bir de en son sakallı iple süslenen pançoyu göstermiştim.

Diğer örnek ise içli dışlı örülmüş çocuk hırkası. Bu hırkaya da bayağı emek verilmiş. Çünkü dışı ayrı içi ayrı örülmüş. Her iki tarafı kullanılabilir şekilde yapılmış. Sıcacık olacağı da kesin. Hırkanın yapılışına gelince:

  • Hırkayı örmeye boyundan başlayın. Düz örgüyle arttırarak kolları ve bedeni örün. Kapşonlu kısmı en son örün.
  • Aynı şekilde farklı bir renkten bir tane daha hırka örün.
  • Ördüğünüz iç ve dış kısmı tığla birbirine monte edip, hırkayı süsleyin.

Ayrıca Nigar bir kız çocuğunun üzerinde aynısının pembe-beyazını gördüğünü söyledi. Üzerini de rokoko gülle süslemişler. Hırkayı kız çocuklarına yapmak isteyen annelere güzel bir fikir olabilir.
içli dışlı kapşonlu örgü çocuk hırkası sakallı iple örülmüş koltuk örtüsü

4 thoughts on “E.G 51: Koltuk Örtüsü & Kapşonlu İçli-Dışlı Çocuk Hırkası

  1. merhabalar. koltuk örtüsü siparişi almıyorum. hırkanın kapüşonu bildiğimiz kapüşon şeklinde örülüyor.(ön tarafı kadar ilmekle başlanıp,15 cm kadar örüldükten sonra ilmek sayısı üçe bölünüyor.ortadaki öbekten örüyürken yanlarda kalan iki öbekten teker teker kesiliyor.) ve sonra hırkaya dikiliyor.

  2. lütfen çift taraflı hırkanın kapüşonunu nasıl örülüyor anlatırmısınız

  3. merhaba çift taraflı hırkanın kapşonunun nasıl örüldüğünü merak ediyorum.Tarif ederseniz sevinirim
    hoşçakalın

  4. merhaba ben nigar hanımın yaptığı koltuk örtüsüne bayıldım.acaba sipariş vermek mümkünmü?mümkünse fiyatının nekadar olduğunu öğrenebilirmiyim*teşekkürle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>