Evde Geri Dönüşüm 1: Poşetleri Değerlendirmek ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Sitenin eski takipçileri bilirler birara poşetten çanta örme maceramız olmuştu ve bayağı ilgi görmüştü. Naylon poşetleri değerlendirmek için güzel bir yol. Altta izleyebileceğiniz ilk videoda poşetlerin ip şekline getirmek için nasıl kesildiği gösteriliyor. (Poşetleri ilk videodaki gibi keserseniz uzunca bir poşet ip oluşuyor. Ama bayanın yaptığı gibi değilde poşeti son kısma kadar keserseniz, o zaman ikinci videodaki gibi birleştirmeniz gerekir. Ben ilk videodaki şekilde kesildiğini hiç görmemiştim. Sanırım bayanın icadı olabilir. Bence ilk video daha makul. Bir daha birleştirmek için uğraşmaya gerek kalmaz. Fakat 2. poşetin ipleri birleştirilirken nasıl yapılacağını ben de bilmiyorum. Düğüm atmak gerekir ama o da kötü olabilir.) İkinci videoda ise nasıl birleştirildikleri gösteriliyor. Videolu olunca anlaması çok daha kolay. Birleştirme işlemini yaptıktan sonra poşetleri yumak haline getirin ve kalın tığınızla örmeye başlayın.

Ya fazlalık poşetleri çöpe atarsınız, doğada bozulmadığı için çevre kirliliğine sebep olursunuz, ya da alttaki fotoğraflarda gördüğünüz ömürlük şeylerden örerek değerlendirirsiniz. Herşey değerlendirebilmek adına yapılmış. Ama çokta güzel olmuşlar!

İlk örneklerimizde poşetler örülerek dekorasyonda kullanılabilecek nitelikte; sandalye kılıfı, saksı ve perde. Gerçekten güzel tasarımlar.
poşetten örme sandalye kılıfı poşetten örme saksı poşetten örme perde

Bunlarda gene dekorasyonda kullanılabilir. Poşetten el örmesi çiçekler, şişe şeklinde örme bir vazo ve çiçekli peçete halkaları.
Poşetten el örmesi çiçekler poşetten örme vazopoşetten örme peçete halkası

Yine poşetten örülmüş değişik bir çanta, cep telefonu kılıfları ve tavuklu parmak kuklası.
poşetten örülmüş çanta poşetten örülmüş cep telefonu kılıfı poşetten örülmüş parmak kuklası

Poşetten örülmüş çiçek şeklinde yüzük, anahtarlıklar, top, kalemlik, peçetelik ve kağıt havluluk.
poşetten örülmüş yüzükpoşetten örülmüş anahtarlıklar poşetten örülmüş toppoşetten örülmüş kalemlikpoşetten örülmüş peçetelik

Son poşet değerlendirmelerinde ise poşetten örülmüş bardak altı, terlik ve cüzdan var.
poşetten örülmüş bardak altlığıpoşetten örme terlikpoşetten örme cüzdan

Tagged with 

11 thoughts on “Evde Geri Dönüşüm 1: Poşetleri Değerlendirmek ~Video

 1. Aysun Kılıç says:

  Ben uzun zamandır poşetlerimi değerlendiriyorum. Eşim ve kendim için deniz kenarında üstüne havlu koyup yatmak için hasır ve yastıklar ördüm. Çok kullanışlı oluyor. Şimdi mutfak ve banyom için paspas yapacağım.

 2. öncelikle merhaba bende bölyle taş koleksiyonu kutu koleksiyonu delisiyim işte yaz geldi şimdi ben kemerburgazdan taş toplicam yıkicam oje ile onları boyicam ama hiç güzel bir kutum yok nasıl bir koleksiyon kutusu yapabilirim????

 3. hepsi bibirindn güzelllllllllll ama bana vido lazım

 4. esistanbul says:

  videoları göremiyorum nasıl kesmem ve birleştirmem gerektiğini öğrenmek istiyorum

  • Aysun Kılıç says:

   Poşetleri düzgünce katlayın bir parmak kalınlığında şeritler kesin. Birbirinin içinden geçirerek birleştirin.

 5. aynur yapındı says:

  çok beğendim,el sanatları öğretmeniyim,bende önerilerimi,bilgilerimi paylaşmak isterim.

 6. Geri dönüşüm üzerine yaptığınız çalışmalar gerçekten çok güzel bu konuda sıkı takipcinizim. Bu günlerde kağıt katlayarak yapılan çantalar çok var bu konuda ben bir şeyler bulamadım yardımcı olursanız memnun olurum. Sizi diğer sitelerden farklı kılan bu özelliğiniz için kutluyorum.

 7. ay peçeteliğe saksı kabına ve çantaya bayıldım, çok güzeller..

  _http://www.annenotlari.com

 8. Okulda kullanmak için not defteri nasıl yapılır?(KAĞITTAN)

 9. derya teyzeciğim ben izmirden şüheda aynı bende senin gibi uyduruk şeylere meraklıyım şimd sana çok güzel bişi anlatcam çok gücel oluo bak şimdi normal bu bildiğimiz filimleri yani emarları alıp çamaşır suyuna koy sonra onlar ağarsın sen onu al dikdörtgen şekile çevir ve yarısına kadar kes sonra o ince ince kestiğin yerlere küçük boncuklar tak aralıklı ve sonra onu rulo halinde dür ve ypıştır sonunu sonra dar bi vazoya koy oldu işteee bana cevap yazarmısın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>