E.G.48: Dantel & İğne Oyası Havlu Kenarları

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Dantel ve iğne oyası havlu kenarı örneklerini Nigar gönderdi. Sevgili Nigar makine nakışında olduğu kadar dantel ve iğne oyasında da çok maharetli. Nigar’ın daha önce gönderdiği makine nakışı örneklerini göstermiştim. Nigar’cığım ellerin-gözlerin dert görmesin :)

Üstteki mavili havlu kenarının örneğinden sitede var; bakınız halkalı havlu kenarları.
Fakat bu mavili örneğin alt kısmı daha farklı. Çiçek taç yaprakları ise diğerinden farklı olarak biritle değil sık iğneyle örülmüş. Aslında son zamanlarda halkalı örnekler gözümü korkutmuyor değil. Çünkü plastik halkaların yıkanırken kırılabildiği gibi bir risk olduğunu duydum. Eğer öyleyse birsürü göznuru heba olur. O zaman halkalı örnekleri çok nazik kullanmak lazım, hatta yıkamamak lazım bence.

Pembeli örnekte ise hem dantel hem de iğne oyası birarada kullanılmış. Kullanılan iğne oyasının -kuşburnu- yapım tekniği için bakınız: İğne oyası teknikleri.
havlu kenar danteli havlu iğne oyası

5 thoughts on “E.G.48: Dantel & İğne Oyası Havlu Kenarları

  1. örnekler süper beğendim devamını bekliyoruz Konya”dan selamlar

  2. örnekler aynı ve eski lütfen çeşitleri artırın

  3. Help! My friends and I are looking for pattern books and “how to” books on Oya, Oyalari lace! We are in America and are unable to find books to help us with this. Can you assist me? I would be grateful for any help you might offer! Even YouTube videos (with English instruction) would be so helpful, if you are unable to assist me with pattern books for “beginners.”

    Thanks so much for reading my comment! Your blog is fantastic–even though I cannot read Turkish, I am enjoying the videos and all the pictures!

  4. İki örneğe bayıldım çok güzel olmuş

  5. aslında ben lise nakış bölümü meğzunuyum bu dalda kendimi geliştirmek istiyorum kurslarda falan öğretici olmak istiyorum mümkünse örnekleri beğendim ama daha fazla video yayınlaya bilirseniz herkes adına sevinirim teşekkürler bide iğne oyasından mutfak havlu çeşitleri mükünse

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>