40 Yıllık Örgü Lif Örnekleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

banyo lifi 3 banyo lifi 2

Yeni, değişik lif örnekleri isteyenlerin aksine ben hala eskiye bağlılığımı sürdürüyorum. Sonuçta gene eskiler moda oluyor. Tarih tekerrürden ibaret!

Belki çok bilinen bir fıkra ama bizim liflerle birebir örtüşüyor. Nasreddin Hoca’ya sorarlar. “Hocam şu sendeki 40 yıllık sirkeden versene bize” diye. Hoca’da cevap hazır: “Her isteyene verseydim 40 yıllık olur muydu bu sirke?” banyo lifi 1Annemin 40 yıllık lifleri de aynı Hoca’nın 40 yıllık sirkesi misali yerini almış duruyorlar sandıkta. Annem lifleri kızlarının çeyizlerine örnek olması için saklamış. Ben de sırf biz faydalanmayalım, siteyi takibedenlerde yararlansın istedim. Annemden öğrendiğime göre o zamanlar bugünkü gibi makine yünleri, orlonlar olmadığından lifler pamuk ipliğiyle örülürmüş. Pamuk ipliği de ince bir ip, dantel ipi gibi. Zaten bu lifleri ne zaman görsem niye böyle ince ipten lif örmüşler diye geçirirdim içimden. Annemin bu lifler kadar eski olmasa da ördüğü üzümlü örtü vardı birde eskilerden. Örtüyü görmek için bakınız.

Geçen bir arkadaş yorumlarda sormuştu, liflerin üzerindeki püskül gibi olan kısımlar nasıl yapılıyor diye. Öğrenmek için bakınız; örgü örerken püskül yapımı. Tığla yapılan bazı lif örneklerinde de bu püskül kısım tığla yapılıyor.

Liflerin kenarlarındaki püsküllerin yapımını merak edenler ise cumaya kadar bekleyecekler.

19 thoughts on “40 Yıllık Örgü Lif Örnekleri

 1. çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel.
  hemde başka birisinde gördümmmmm. süper

 2. ben bu siteyi çok beğendim ama bu örnekler bende var yenilerini istiyorum lütfen

 3. çok güzel olmuş valla ellerine sağlık

 4. çok güzel olmuş ellerinize sağlık

 5. örnekler çok güzel ellerinize sağlık daha güzel örnekler bekliyoruz

 6. çooooookk güzzzzeel oolmmmuş

 7. ya bana çok çok el işleri siteleri yollar mısınız çok lazımda hemen acıl yolarsanız sevnirim dantel örgü oya havlu kenarı farketmez ama hepsi olsun hani bak bak doyulmayacak değişik güzeml modeller acil yollayın ne olursunuz clm var lütfen!!!

 8. valla ne yorum yapayım degısık orlekler ıstıyoruz bulup yayınlarsanıt iiiiiiiii olur kolay gelsın

 9. selamlar cok guzel bı sıte dogrusu daha 16 yasındayım ama elıslerıne cok meraklıyım hemen hemn hepsını yaptım lutfen yenı modeller

 10. gülçin says:

  s.a
  İŞte lif diye buna derim ben…günlerce internetten lif örneği bakıyorum ama bunun kadar güzelini daha doğrusu asilini görmedim.Ama bir sorun var ben asla bunları yapamam.İyi günlerde kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>