Örgü #3: Lastik Örgü Nasıl Örülür? ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Aslında örgü-elişi videolarını araştırırken ben de birçok şey öğrenmiş oldum. Sırf haroşa ve düzden anlarken şimdi lastiği de öğrendim. Ben de yeni yeni öğrendiğim için daha iyi bilen bayanlar bir yanlışım olursa lütfen beni düzeltsin. Videolar sayesinde hem kendim öğreniyorum hem de benim gibi bilmeyenlere ya da bilipte unutanlara yardımcı olmak istiyorum.

Genelde lastik örgü; örgüde bel, kol manşeti, yaka, çorap lastiği gibi yerleri örerken kullanılıyor. Bazen de lastik örgü alt tarafta gördüğünüz gibi komple bir kazak, atkı, bere, bebek hırkası, saç bandı ya da bir eldivende yerini alabiliyor. Tabi bunlar öğrenmeye yeni başlayanlara -benim gibi- ağır gelebilir, bilenlere fikir verme açısından söylüyorum.

Bu videoyu seyrederek lastik örgüyü öğrenebilirsiniz. Lastiği örerken ilmeklerin biri düz biri ters örülüyor. Eğer geniş bir lastik istiyorsanız 2 ters, 2 düzde örebilirsiniz, istediğiniz genişliğe göre arttırabilirsiniz.

Videoları ilk izlediğiniz zaman videolarda yavaşlama olabilir, bağlantı hızınıza bağlı olarak biraz beklemeniz gerekebilir. Yüklendikten sonra tekrar tekrar hızlıca seyredebilirsiniz. Yapılışını merak ettiğiniz başka elişi teknikleri varsa yorumlarda belirtirseniz, önceliği onlara vermeye gayret ederim.

lastik örgüsü bebek hırkasılastik örgüsü saç bandılastik örgüsü bebek hırkasılastik örgüsü bebek beresilastik örgüsü eldivenlastik örgüsü kazak

Lastik örgüyle sitedeki örneklerden bebek atkısı ve ponponlu boleroyu yapabilirsiniz.

23 thoughts on “Örgü #3: Lastik Örgü Nasıl Örülür? ~Video

 1. kazak nasıl örükdüğünü bulmam gerek araştırıp defte yazın dedi hoca bana yardım edin…:(

 2. lise işte ne yapalım(mecbur)değilmi?

 3. aynen ya edebiyat dersinde örgünün ne işi var ALLAH’ım yyaa böyle ödevmi olurmuşş

 4. mislina says:

  yaa bir kazak nasıl örulur gösterirmisiniz öğretmenimiz istedi yaa oyle soruda olmazkiiiiiiiiii

 5. kolye bilezik ve yüzük yapmayı istiyorum.ve örgü örmek istiyorum

 6. yeliz:) says:

  slm çok güzel site ama ablacım kalemlik yok yha böyle olmaz örgü kalemlikte olsa iyi olur

 7. bu video ne ayak yaa ? nası bi örgüymüş bu :s

 8. slm ,ben arkadaşım için bi atkı örmek istiyorum.ama örgü örmeyi hiç bilmiyorum. videoyu izledim ama biraz karışık gibi göründü bana.bide biraz daha yavaş örsün.bi ara bayan öyle bi hızlı örüyoki,motor misali :)

 9. aman be onu bende yaparımmmmmmmmm.ne yani .oyana bu yana işteeeeeeeeeeeeeeeeee.

 10. yhaf ewet yha bizimde edebiyat ödevi ama hangi siteye girdiysem örgünün nasıl örüldüğü hakkında bilgi vermiyo..:’(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>