Örgü #3: Lastik Örgü Nasıl Örülür? ~Video

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Aslında örgü-elişi videolarını araştırırken ben de birçok şey öğrenmiş oldum. Sırf haroşa ve düzden anlarken şimdi lastiği de öğrendim. Ben de yeni yeni öğrendiğim için daha iyi bilen bayanlar bir yanlışım olursa lütfen beni düzeltsin. Videolar sayesinde hem kendim öğreniyorum hem de benim gibi bilmeyenlere ya da bilipte unutanlara yardımcı olmak istiyorum.

Genelde lastik örgü; örgüde bel, kol manşeti, yaka, çorap lastiği gibi yerleri örerken kullanılıyor. Bazen de lastik örgü alt tarafta gördüğünüz gibi komple bir kazak, atkı, bere, bebek hırkası, saç bandı ya da bir eldivende yerini alabiliyor. Tabi bunlar öğrenmeye yeni başlayanlara -benim gibi- ağır gelebilir, bilenlere fikir verme açısından söylüyorum.

Bu videoyu seyrederek lastik örgüyü öğrenebilirsiniz. Lastiği örerken ilmeklerin biri düz biri ters örülüyor. Eğer geniş bir lastik istiyorsanız 2 ters, 2 düzde örebilirsiniz, istediğiniz genişliğe göre arttırabilirsiniz.

Videoları ilk izlediğiniz zaman videolarda yavaşlama olabilir, bağlantı hızınıza bağlı olarak biraz beklemeniz gerekebilir. Yüklendikten sonra tekrar tekrar hızlıca seyredebilirsiniz. Yapılışını merak ettiğiniz başka elişi teknikleri varsa yorumlarda belirtirseniz, önceliği onlara vermeye gayret ederim.

lastik örgüsü bebek hırkasılastik örgüsü saç bandılastik örgüsü bebek hırkasılastik örgüsü bebek beresilastik örgüsü eldivenlastik örgüsü kazak

Lastik örgüyle sitedeki örneklerden bebek atkısı ve ponponlu boleroyu yapabilirsiniz.

23 thoughts on “Örgü #3: Lastik Örgü Nasıl Örülür? ~Video

  1. çok teşekkür ederim.elinize yüreğinize emeğinize sağlık.uğraşıp insanlara yardımcı oluyorsunuz bütün iyi niyetinizle. ama şu saçma yorumcular allah aşkına hangi gezegendenseniz oraya dönün siz bunlara hiç bakmayın zaten anlamassınız emekten falan.boş insanlar aptalca yorumlarınızı kendinize saklayın.

  2. ben şu örgülerdeki kol ve boyun bölümünün yapımını kavrıyamadım gitdi yardımcı olurmusunuz

  3. ömer tatlı says:

    ülen valla iyiki erkek olmuşum ne zor iş. araştırması bile zor yapılması nasılki

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>