Halkalı Oda Takımı: Vitrin, Sehpa, Masa Örtüsü

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

dantel sehpa örtüsü dantel masa örtüsü

Aynur Yengem’in diğer kızına yaptığı dantel salon takımı da bu. Ben masa örtüsü dedim ama aslında şömentabl gibi daha küçüktü örtü. İsteyen olursa büyütüp masasını da yapabilir. Yengem, siteye eklediğim masa örtüsünü örerken çok zorlanınca, diğer ördüğü takımlarda masa örtüsü yapmaktan vazgeçmiş. İri halkalar ve ince naylon dantel ipliği ile örülmüş bu takım. Ne güzel ütü derdi olmayacak işte.

vitrin danteli

Danteli yaparken; halkaların yarısının etrafına biritler örüp, gide-gele danteli tamamlayın. Sonra kenar oyasını geçin.

Önceleri halkalar olmadığı zamanlarda bu tarz örnekler yapılırken, halkanın yerine ip birkaç kere parmağa dolanır, onun üzerine kurulurmuş örnek. Büyükler “halka yapacağız diye parmaklarımızı delerdik” derler. Ne güzel şimdi herşeyin bir kolayı var.

Bundan sonra fotoğrafların üzerine sitemin adresini yazıp yayınlayacağım. Sitemdeki fotoğrafları alıp, internette “bu fotoğraf bana ait” diye yayın yapanları biraz uğraştırmak istiyorum da. Hiç olmazsa fotoğraflarımın üzerindeki yazıları silmek için biraz emek harcasınlar!!

8 thoughts on “Halkalı Oda Takımı: Vitrin, Sehpa, Masa Örtüsü

 1. ya arkadaşlar sizde güzel örnekler warmı

 2. merhaba ben bişey soracaktım

 3. sulfiye says:

  canım çok güzel örenlerin eline sağlık.ama merak ettim umarım bunu ören kör olmamıştır.:) MUTLU YILLAR

 4. rabia merhaba siteye hoşgeldin :)

  Söylediğin gibi bir örnek bende yok. Ama etrafta görürsem senin için çekerim fotoğrafını. Mesajını hangi başlığın altına eklersen orada yayınlanmaktadır. Yorum yazan yere tıklayarak her yazının yorumlarına ulaşabilirsin.

  Kenar sarkacını ise arkadaşımın sitesinde görebilirsin. http://rengarenkdantel.blogspot.com/2007/05/dantel-rt.html

 5. mrb yine ben bu kenar sarkacını nerde yayınladınız ona bi bakmak isterim de……..

 6. ya benim istediğimde böle bi model ama ben daha farklısını görmüştüm. benim baktığım örnek hem aynı bunun gibi hemde aralarında da küçük halkalardan yani oya halkalarından oluşan pıtırcıklı motüfler var. yani ben size anlatayım. inşallah onun aynısını yapıp yayınlarsınız. şimdi benim örnekte önce3 tane olmak üzere 9taneden oluşan bir kare yapılıyor. sonra yine aynı şekilde 3 ten başlayan 9 dan oluşan bir kare bu sefer küçük oya halkasından pıtırcıklı motiften oluşuyor. yani 9 halkalı kare ve hemen yanına yine 9 halkalı küçük pıtırcıklı jkare sonra bunlar birleşerek bir oda takımı oluşturuyorlar. inşallah değerlendirirsiniz. ha bu arada ben daha yeni olduğum için bu mesaj nerde yayınlanacak ben mesajımın cevabını nerden alacağım bilmiyorum.

 7. halkalardan gidiyoruzbende kenar sarkacı yaptım geçen gün. yayınladım da.

  sonunda resimlerin üzerine adresi yapıştırmışın. evet hoş olmasada insanı mecbur bırakıyolar. tamda ortasına koymuşun pes :)

  neyse örnek çok hoş paylaşımın için teşekkürler…

 8. en buyuk sorun bu alip da benim de demiyorlar mi. Gecen gun de ben bir yerde gordum, benim anlatisimi, hatta o dantelle ilgili hatirami bile kopyalamis. Pes yani.

  Yengenin diger yaptigi ornegi hatirliyorum, agir bir ornekti, sikignesi vardi motiflerin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>