Bebek Hediyesi 2 : Tunus İşi Süveter

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Eyüp

Sitenin en genç tam 1,5 aylık mankeni oğlum Eyüp. Süveteri amcamın kızı Fatma Eyüp’e örmüş sağolsun. Fatma’nın yine Eyüp’e hediyesi olan atkı-bere takımını da başka bir postada eklemek üzere fotoğrafladım. Şimdi Fatma’nın da bir kızı olacak. Kızına ne örsem acaba?

Süveter tunus işiyle yapılmış. Genelde ismi pek bilinmiyor. Sitede diğer tunus işiyle yapılmış atkı-bere takımını görmek için tıklayın. Tunus işini öğrenmek için tıklayın.

Malzemeler:

* 150 g Nako bebe yünü (beyaz + mavi)
* 3 no şiş tığ

Yapılışı:

1. 60 ilmekle 15 sıra beyaz iplikle tunus işi örün.
2. 15. sıradan sonra 2 sıra mavi + 5 sıra beyaz + 2 sıra mavi örün. Sonradan mavilerin arasında kalan kısım kanaviçe işlenecek.
3. Tekrar beyaz iplikle 28 sıra örüp, kol için bir kerede sağdan ve soldan 4 ilmek kesin. Yaka için 4 sırada 1′er ilmek kesip, yakanın sağını ve solunu 24 sırada ayrı ayrı tamamlayın.
4. Arka kısmı da yaka oyuntusu vermeden aynı şekilde örün. Arkayı ve önü birbirine dikip kenarlarına oya olarak mavi iple 1 sık iğne + 3 birit örün, yakanın kenarına -bebeği rahatsız etmemesi için- 3 zincir çekip batın.
5. Ön kısmını kanaviçe işleyerek süsleyin.

12 thoughts on “Bebek Hediyesi 2 : Tunus İşi Süveter

  1. Maşallah kuzuna. Allah analı babalı büyütsün.

  2. yahu saadet hanım ii güzel hoşta başka modellerde koyun tek bir model olmasın :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>