Sepet Sepet Güller Masa Örtüsü

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Yeni evimde kullanmaya başladığım kurdele nakışlı örtülerim. Geçen sene mefruşat kursuna giderken herkes seccade işlerken ben de sandığımın bir köşesinde yıllardır kullanılmayı bekleyen baba yadigarı bir örtüyü değerlendirmek istedim. Örtüyü biri büyük, biri küçük iki parçaya böldüm, kurdele işleyip birisini şömentabl diğerini konsol örtüsü olarak kullanmaya başladım. İşlem aşamaları şöyle:

 • Örtünün köşelerine kahverengi floş iple tığla sepet örüp diktim.
 • Ardından yeşil kurdeleyle yaprakları işledim. Yandaki yaldızlı uzantıları kazayağı tekniğiyle işledim.
 • Kıvırdığım rengarenk gülleri sepetin içine diktim.
 • Sepeti süslemek için; sepetin deliklerinden geçirdiğim kordonu fiyonk şeklinde bağladım. (Tabi bu kısımda annem ve kardeşim Hacer’in de katkıları olduğunu unutmamalıyım)
 • Son olarak örtülerin kenarına güpürleri diktim.

sepet güller nakış arkası

Örneği internetten buldum. İnternetten aldığım örnek kavanoz kapağından süs yapmak için kullanılmıştı. Örneğin aslında sırf mavi güller kullanılmıştı. Ben değişiklik yaparak her renk gülden kullandım. Sepet kısmını ise biritlerle örüp, sap kısmında zincir çekip, içini sık iğneyle doldurdum. Birkaç ay evvel kurdele nakışının arka kısmını merak ettiğini söyleyen bir okuyucum içinde arka kısmı da fotoğrafladım.
sepet sepet güllü örtü

15 thoughts on “Sepet Sepet Güller Masa Örtüsü

 1. tüm islam bacılarımın ellerine saglık gözlerimize ışık allah emeklerimizi hiç etmesin başarılarımızın daim olsun

  BEN:SERPİL AKA

  D.BAKIR/ERGANİ

 2. selam arkadaslar, oncelikle hepinizi tebrik ederim. Ben makedonyadanim, ve bu siteyi tesdaufen gordum iyi ki de gormusum. Ama ben bu siteye uye olmak istiyorum nasil olabilirim? Biri soyleyebilir mi?

 3. bu güller super

 4. hoşgeldin leyla. Sepeti yapmak için zincir çekip üzerine 2 zincirli kutucuklar yap. kutucukları her sırada yanlardan birer arttır ve en son sapını örüp bitir.

 5. selam sitenizi yeni keşfettim, çokbeğendim benim sizden öğrenmek istediğim sepetin nasıl yapıldığı yani düşündüğüm gibimi sizden öğrenmek istedim şimdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>