Kenar İğne Oyaları

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

Bugün siteye örgü örneği eklemek istedim. Fakat hem havaların sıcaklığından örgü (g)örmenin pek istenmediğini düşündüm. Hem de arşive bakıp uzun zamandır iğne oyası örneği eklemediğimi farkettim. Birkaç ay önce bize gelen Terme’deki akrabımız Emine Abla’nın örnek bezinden çektiğim oyaları ekledim. Emine Abla nerede bir çıtırık iğne oyası bulduysa örnek bezine eklemiş yapmak için. Ben de onca iğne oyası örneğini birarada bulunca fırsatı kaçırmadım, hepsini fotoğrafladım. Diğer yandan Emine Abla’dan örneklerle ilgili tüyoları da aldım. Elimde 2 posta daha olacak kadar var. Onları da artık ilerleyen zamanlarda eklemeye çalışırım.
iğne oyası1 iğne oyası2

Emine Abla’nın verdiği tavsiyeler şu şekildeydi:

 • Üstteki ilk oya ince iplikle yapılınca daha kibar oluyor.
 • İkinci oyanın aradakilerini yapmayıp, üstünü de tülbentinize göre rengarenk ipliklerle yapabilirsiniz.
 • Alttaki ilk oyadaki çiçekler istenirse sık sıkta yapılabilir.

Emine Abla’nın bir dahaki gelişinde ben de öğrenmek istiyorum iğne oyasını. Bilhassa İsmek sergilerindeki iğne oyalarını görünce vuruldum. Eğer siz de yapmaya başlamak istiyorsanız sitedeki iğne oyası tekniklerine bir gözatmanızda fayda var.
iğne oyası3iğne oyası4

59 thoughts on “Kenar İğne Oyaları

 1. kalın telle iğne oyasının zarifliğini bozuyorsunuz.İnsan bitiş tellerini keser.Nerde o eski iğne oyaları.Hiç beğenmedim…….

  • asiye merhaba
   yazıda da belirttiğim gibi bu örnekler örnek bezinden-mendilinden çekilmiş fotoğraflardır. o yüzden oyaların üstünde o kadar ince ayar yapılmamış.

 2. guzuuum says:

  gusel ama basıtler bunlar ben daha guzellerını yapıyorum ve satyorum

 3. havva polat says:

  hiç güzel değil

 4. iğneler hiç düzgün olmamış beğenmedim

 5. zeynep uslu says:

  nasıl yapılkıyor yazzanız herkes örneğini almış olur resimlerini göndermişsin amA NASIL YAPILDI
  YAZARMISIN

 6. ehhh idare eder

 7. sondakı coq qusel

 8. siz güzel oya görmemişiniz çok basitler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>