e.g. 31: bebek kazak- hırka ve yelekleri

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

bu hafta havalar güzel olunca yengemler ve kayınvalidemle birlikte ev gezmelerine başladık. perşembe günü ise arkadaşlarım hanzade ve minik patikler misafirimdi. bol bol sohbet edip, hasret giderdik, adam bebeği sevdik. adam bebek etrafa gülücükler saçarak neşemize neşe kattı. anlayacağınız bu hafta dolu dolu geçti.

tabiki ev gezmelerinde bol bol elişi yapınca sonunda hacer’in vitrin örtülerini de bitirdim. eğer hacer’in üzerinde baskı kurup biran önce ortalarını işletebilirsem siteye eklerim tamamlanmış hallerini. şimdi yeni elişime karar vermem lazım. kurdeleyle havlu işlemek istiyorum, ve desen aramalarıma başladım. kurdeleleri taşımak oldukça külfetli. o yüzden biryere giderken taşıması daha rahat olduğu için dantel de başlamak istiyorum. hem kolay örülebilen hem de çok şık duran bir oda takımı örneği bekliyorum bir akrabamızdan. bir an önce yeni elişlerime başlamak için heyecenlanıyorum doğrusu.

bu arada son günlerde eklemeyi düşündüğüm yorumlarda yoğun istek alan bebek kıyafetlerini siteye eklemek için ancak fırsat bulabildim. bebek kazak – hırka ve yeleklerini mevhibe yengem’in işyerinden arkadaşı arife göndermişti. ben fotoğraflamıştım. çok teşekkür ederim arife! örgülerden anlayabildiğim kadarıyla püf noktalarını yazıyorum. birgün örgüyle daha fazla haşır neşir olur ve daha iyi öğrenebilirsem daha detaylı yazarım.

* ilk fotoğraftaki bebek kazağı haroşa ile örülmüş. mavi kısım düz örülmüş. kol uçlarına tığla fıstık yapılmış.
* ikinci fotoğraftaki fiyonklu bebek hırkasının, yelek şeklinde olanının yapılışınıserra’nın sitesinde bulabilirsiniz.
*üçüncü fotoğraftaki bebek yeleği tığla lif örgüsü şeklinde örülmüş. bu yelekteki lif örgüsünü# şekil 1′de görebilirsiniz.
# son fotoğraftaki bebek yeleği ise düz örülüp, aralara üçgen şeklinde ajur örülmüş.
# iyi ki arkadaşlarımın elişi günlükleri var. örnek anlatması çok daha kolay oluyor :)

bebek kazağı bebek hırkası bebek yeleği bebek yeleği

21 thoughts on “e.g. 31: bebek kazak- hırka ve yelekleri

  1. herşey çooooooooooooook güzel ellerinize sağlıkk hade byyy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>