bayram hediyesi 3: çiçekli havlu ve kese

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

bayram hediyeleri faslını son hediyeyle kapatıyorum. bu kurdele nakışını miwa’nın galerisinde buldum. miwa nakışı kitap kabına uygulamış. yalnız ben örneğin bir kısmını kullandım. ekrandan bakarak kaba taslak havluya çizdim. ve çiçekleri değiştirdim. kendi tasarladığım çiçekleri yerleştirdim. karşılaştırabilmeniz için alt tarafa miwa’nın ve benim kurdele nakışımı yükledim. dallarda el simi ile sap işi işledim. bütün çiçekleri yaprak tekniği ve tomurcuk tekniği ile yaptım.yalnız sarı büyük çiçek farklı. sarı çiçeği buradaki gibi yaptım. havlunun arkasına gene bez tela yapıştırdım. keseyi yeşil tafta kumaştan diktim. üzerine bir çiçek va yapraklar işledim.
çiçekli havlu ve kese
çiçekli havlu detay miwa'nın kitap kabı

35 thoughts on “bayram hediyesi 3: çiçekli havlu ve kese

 1. binnur-nehir says:

  Sevgili Saadet,
  yorum yazabilirsin linkinde şu anda bir problem var sanırım. NEyse ben buraya yazayım. Arkadaşım 4 günlük bir kurdele nakışı kursuna katıldı ama ben artık İzmir’de oturmadığım ve arkadaşım da orada kaldığı için yan yana değiliz ve bana iğneden kurdele nasıl geçirilir gösteremedi. Bana işin en zor kısmının o olduğunu hissettirdi. Çarşıdan güzel bir Kurdele dergisi aldım. Fotoğraflarla ve detaylı olarak (güya) anlatmaya çalışmışyazar. Ama iğneden geçirip tuha şekillerde geriye döndürüyorsunuz değişik bir düğüm atıyorsunuz anlamak mümkün değil.
  Daha sonra senin videolarını izledim tekrar. Baktım hiç o düğüm sende yok. Çünkü sen organza kurdee kullanmışsın.

  Sonuç: eğer ipek kurdele ile iş yapacaksanız o değişik düğümü atacaksınız. Organza da buna gerek yok. En azından ben öyle anladım ve işimi yapabildim.
  Ayrıca ben sadece 3-4 çiçek işledim. FAkat ilk oturuşta yaptığım için gururlandım ve göndermek istedim. Ama büyütmemek lazım :)
  Sevgiler.

 2. binnur-nehir tamda senin için internetten araştırma yapıyordum. resimlerini bekliyorum. yine de merak edenler için iğnenin deliği kurdele geçecek uzunlukta olmalı. bunun için kurdele iğneleri satılıyor. eğer elinizde varsa ince uzun delikli bir iğne -sanırım etamin iğnesi de deniliyor- onu kullanabilirsiniz. ayrıca burada ilk resimdeki gibi yaparsanız iğnenin yerini sabitlemiş olursunuz ve böylece iğne kurdelenizi deforme etmez.

 3. binnur-nehir says:

  Sevgili Saadet,
  hallettim. iğneden kurdele geçirip bağladım yani. hatta ilk çiçeklerimin resimlerini gönderecegim yakında sana. sevgiler

 4. binnur-nehir says:

  Sevgili Saadet,
  kurdelelerimi aldım. Daha önce çapraz iş panomun yanlarına sizlerin kurdele ile yaptığınız şeylerin benzerlerini yapmıştım. Eve gelir gelmez kasnak başına oturdum. Ancak gerektiği gibi geçiremedim kurdeleyi iğneden. NAsıl olduğunu mümkünse video ile anlatır mısın.
  Eğer zaman ayırıp yaparsan çok sevinirm. Sevgiler.

 5. İrfan bey kusura bakmayın. burası bir firma sitesi değil. kişisel bir site.

 6. İRFAN EREN says:

  SAYIN FİNYONK TEXTİL

  Bize aşağıdaki belirttiğimiz ebatlarda havlu lazımdır.Bu ebatlar hakkında fiyat verirmisiniz.

  . KALİTE

  500 gr : 30×50
  ” 50×100
  ” 100×150

  2. KALİTE

  500gr : 30×50
  ” 50×100
  ” 100×150

  NOT: 500gramaj olarak %100 pamuk olacak etiketin üzerinde %100 coton yazacak.Bu ebatlara göre; 20 lik kontiner kaç adet ve kaç kg alır ? 40 lık kontiner kaç adet ve kaç kg alır ?

  Sizden cevap bekliyorum.
  SAYGILARLA

 7. Hediye olarak yaptığınız havlu calısmalarınız (ki yanlış söylediysem cahilligime verin)tek kelimeyle süper olmuş. Vakit buldugum en kısa zamanda bende yapmak üzere bir iki girisimde bulunacağım… İnsallah sizinkiler gibi güzel çalısmalar ortaya koyabilirim. Sevgiler

 8. Minik Patikler says:

  Bayildim ya tek kelimeyle harika olmus ellerine saglik canim :) MASAALLAH sana :)

 9. didem şahin says:

  iyi bayramlar dilerim,biraz geç oldu ama ,sevgiler

 10. Bayram hediyeleri çok şık olmuş, ellerine sağlık.

  İyi bayramlar.

  (bir ara site açılmadı!)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>