bayram hediyesi 2: böğürtlenli bileklikler

Bitkiler, doğal terapiler, doğal temizlik, ilaçsız çocuk yetiştirme, mizaç tesbiti gibi konularda kişiye özel danışmanlık almak, yanısıra hakiki saf bitki yağı, krem siparişleriniz için mailden iletişime geçebilirsiniz. fiyonk.net@gmail.com

bögürtlen bileklik
bu bayramda kendi yaptığım takılardan hediye etmek istedim. bununla ilgili hacer’e danışınca -benim de elim tığ işlerine yatkın olduğu için- hacer bu modeli tavsiye etti. böylece ben de ilk takılarımı yapmış oldum. tığa alışkın olduğum için bana bunları yapmak oldukça kolay geldi.bilekliklerin bir kısmını beyaz inciyle ben, bir kısmını pembe inciyle hacer yaptı. sonunda takı işine de el atmış oldum. artık hacer’e rakip olabilirim :)

takının büyüklüğünü kolunuza göre ayarlayabilmek için inci sayısını arttırabilirsiniz.

malzemeler:

* 48 adet beyaz inci (12 aralara 36 böğürtlenlere)
* 20 numara tığ
* klips
* 50 no beyaz kalın floş ip

yapılışı:

1. 48 adet inciyi iğneyle kalın floş ipe dizin.
2. önce 20 no tığ ile ipliği sık iğneyle klipsin bir ucuna tutturun.
3. ardından 3 zincir çekin. tığınıza 1 inci alıp gene 3 zincir çekin. bu şekilde 3 inciyi örün.
4. ardından ipinize 4 inci alıp, 1 zincir çekin. bunu 3 kere tekrarlayın. sonra bu 4′lü inci gruplarını tığla 3 zincir çekerek birbirine tutturun.
5. bu şekilde bilekliği tamamlayın. en uca yine klipsin diğer parçasını sık iğneyle tutturun. uçlarda kalan ipleri yakarak sağlamlaştırın.

11 thoughts on “bayram hediyesi 2: böğürtlenli bileklikler

  1. bence çok güzel olmuş
    ben 11 yaşındayım boncukla ugraşmayı çok seviyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>